$
חדשות טכנולוגיה

ביטקוין-מט: להמיר מטבע וירטואלי לאמיתי ב-15 שניות

חברת Lamassu Bitcoin Ventures חשפה כספומט מיוחד שנועד להמרת ביטקוין. החברה שואפת להנגיש כך את הסחר במטבע ולהרחיב את תפוצתו. בתוך כך, גובר העניין של קרנות הון סיכון במיזמי ביטקוין

נמרוד צוק 15:5603.07.13
אחד החסמים שמעכבים את האימוץ של ביטקוין כאמצעי תשלום בתפוצה רחבה הוא התהליך המורב של המרת מטבעות אחרים למטבע הוירטואלי, תהליך שדורש התקנת ארנק דיגיטלי וניהול חשבון באחת מבורסות הביטקוין. את המצב הזה שואפת לשנות חברה בשם Lamassu Bitcoin Ventures, שחשפה אתמול (ג') מכשיר כספומט שמאפשר להמיר שטרות כסף למטבעות ביטקוין.

המוצר, שהוצג בכנס של תעשיית הביטקוין שנערך אתמול בלונדון, מתעתד להפוך את ההמרה לתהליך פשוט ככל האפשר שאורך לא יותר מ-15 שניות. החברה נמנעת במכוון מלתת אפשרות לשלם בכרטיס אשראי, כדי להימנע מהבעיות שנוצרות כאשר צריכים להכניס בנקים לתמונה.

 

 

הסלוגן שלה הוא "נבנה עבור ביטקוין - בלי בנקים, בלי טפסים, בלי המתנה". לדברי מייסדי החברה, אב הטיפוס הראשון של הכספומט הושלם במוסך שלהם בפברואר האחרון.

  

כדי לבצע את ההפקדה, המשתמש צריך להתקין אפליקציית ארנק ביטקוין על הסמארטפון שלו ולהזדהות באמצעות קוד QR שמייצג את אחד החשבונות בארנק אותו מציגים למצלמה שמותקנת בכספומט. לאחר שהזדהה (ללא צורך לתת פרטים מזהים אחרים מלבד קוד החשבון) הוא מזין למכונה שטרות מכל אחד מ-200 המטבעות שהיא מקבלת, והמכונה ממירה אותם לביטקוין לפי השער הנוכחי באמצעות אחת מבורסות הביטקוין הקיימות כמו Mt.Gox או ביטסטאמפ.

 

המטבע הווירטואלי זכה לכספומט משלו המטבע הווירטואלי זכה לכספומט משלו צילום: בלומברג

 

בטקוין להמונים

 

החברה מתכננת להכנס לייצור המוני כבר באוגוסט הקרוב ולהתחיל להפיץ את המכונות ברחבי העולם בסתיו. היא מתכננת לפרוס אותן בקניונים ובבתי עסק שכבר מקבלים תשלום בביטקוין.

 

החברה לא מתכוונת להרוויח מעמלות אלא ממכירת הכספומטים עצמם, שיעלו בין 4,000 ל-5,000 דולר ליחידה, והיא לא מתכננת להציע שרותים נלווים ללקוחות כדי להימנע מסיבוכים רגולטוריים, מהסוג איתם בורסות הביטקוין דוגמת Mt.Gox נאלצות להתמודד בשבועות האחרונים.

 

סוגיה מרכזית נוספת שעלתה בכנס היא ההתעניינות הגוברת של קרנות הון סיכון בחברות שעוסקות בטכנולוגיות ושירותים הקשורים בביטקוין, אם כי מפאנל שנערך בנושא עלה בעיקר כי רוב האנשים שבוחנים את התחום מתקשים להבין אותו באמת, וכי רוב הקרנות עדיין יושבות על הגדר ומחכות לחברות שיבואו אליהן ולמשקיעים אחרים שיהיו הראשונים לקפוץ למים. דוגמה למישהו שמעדיף לא להמתין אפשר למצוא אצל האחים ווינקלווס, שהכריזו אתמול על הקמת קרן חדשה שתשקיע ברכישת ביטקוין ותמכור למשקיעים מניות בהיקף כולל של 20 מליון דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x