$
חדשות טכנולוגיה

נוקיה איבדה את השליטה בשוק הסלולר - גם במגרש הביתי שלה

לפי נתוני IDC, סמסונג עקפה את היצרנית הפינית במכירות המכשירים גם בפינלנד עצמה ומחזיקה כעת ב-36% משוק הסלולר במדינה. בנוסף, מקימה ענקית האלקטרוניקה מרכז מחקר ופיתוח בפינלנד

נמרוד צוק 15:2729.05.13

ההתדרדרות במעמדה של נוקיה נמשכת: ברבעון האחרון איבדה החברה את המקום הראשון במכירות במגרש הכי ביתי שלה - שוק המובייל הפיני. על פי נתוני IDC שנחשפו אמש (ג'), את המקום הראשון בפינלנד מחזיקה סמסונג, עם נתח שוק של 36.1%, או 211 אלף מכשירים. נוקיה, לעומתה, מכרה רק 196 אלף שהם 33.6% מהשוק.

לפני שנה החזיקה נוקיה בנתח שוק של 48% לעומת 28% לסמסונג, וב-2010 היא היתה אחראית ללא פחות מ-65% ממכירות מכשירי הסלולר בפינלנד. רק חצי ממכירות נוקיה הן של סמארטפונים, בעוד שאצל סמסונג, הטלפונים החכמים מהווים 80% מהמכירות. בשוק העולמי סמסונג מחזיקה במקום הראשון מבחינת מספר המכשירים הנמכרים כבר מהרבעון הראשון של 2012, עת הדיחה את נוקיה ממעמד זה לאחר שהחזיקה בו 14 שנה.

 

מפסידה לסמסונג, גם בפינלנד. מכשיר נוקיה מפסידה לסמסונג, גם בפינלנד. מכשיר נוקיה צילום: ניצן סדן

 

סמסונג תוקעת דגל בפינלנד

 

במקביל מתכננת סמסונג פלישה נוספת לטריטוריה הביתית של נוקיה, וביוני הקרוב תפתח מרכז מחקר ופיתוח חדש בעיר אספו בפינלנד. תחומי העיסוק של המרכז לא פורסמו, אבל על פי הערכות הוא יפעל בתחום טכנולוגיות אנרגיה חסכוניות, בשיתוף מוסד המחקר הפיני VTT.

 

למרות מצבה הקשה, נוקיה עדיין לא אמרה את המילה האחרונה; מכשירי סדרת הסמארטפונים Lumia נמכרו ברבעון האחרון בהיקף הגדול ביותר מאז השקת הסדרה, והחברה נלחמת על כיסם של משתמשי הטלפונים הפשוטים באמצעות מוצרים כמו Asha 501, טלפון קטן ובסיסי שאמור למלא את הפער בין הסמארטפונים למכשירים המסורתיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x