$
מכשירים ומדריכים

מיקרוסופט: נמכור מאות מיליוני יחידות מקונסולת XBOX One

יוסוף מנדי, ראש מחלקת קונסולת המשחקים במיקרוסופט, חוזה כי הקונסולה החדשה של החברה תמכור פי כמה וכמה מקודמתה - אבל עדיין מתכנן "דברים גדולים" לדור הנוכחי

הראל עילם 12:3225.05.13
מיקרוסופט צופה למכור מאות מיליוני יחידות מקונסולת המשחקים החדשה שלה, XBOX One. כך אמר ראש חטיבת ה-XBOX, יוסוף מנדי, בראיון עם מגזין המשחקים הבריטי Official XBOX Magazine.

 

לפי מנדי, דור הקונסולות הנוכחי - הכולל את פלייסטיישן 3, XBOX 360 וקונסולת ה-Wii מבית נינטנדו - מכר כ-300 מיליון יחידות בסך הכל. קונסולת ה-XBOX 360 מכרה לפי ההערכות כ-75 מיליון יחידות, בדומה לפליסטיישן 3. זאת בעוד שהאקס-בוקס נהנתה מיתרון קל במכירות בארצות הברית, בעוד שסוני רשמה הצלחה נאה באירופה.

 

מנדי מעריך כי קונסולות הדור הבא - ביניהן הפלייסטיישן 4 וה- Wii U - ימכרו לפחות כ-400 מיליון יחידות, ואף אמר כי המספר הזה יכול להגיע גם למיליארד יחידות לאורך עשר השנים הקרובות. "בזכות יכולות המשחקים והמדיה שלנו, אנחנו נוכל למכור מאות מיליוני יחידות", הוסיף.

 

מדבריו של מנדי ניתן להסיק כי, בדומה להערכות האנליסטים, מיקרוסופט מתכננת על עתיד ארוך במיוחד עבור קונסולת המשחקים העתידית. אם קונסולת ה-XBOX הראשונה הוחלפה בתוך ארבע שנים, וקונסולת ה-XBOX 360 תוך כשמונה שנים, הפעם מנדי דיבר על אורך חיים של "לפחות עשור" עבור הקונסולה החדשה.

 

Call of Duty: Ghosts - על קונסולת XBOX One Call of Duty: Ghosts - על קונסולת XBOX One

 

ממשיכים לתמוך בדור הנוכחי

 

הקונסולה החדשה אולי לא כוללת תאימות אחרה, אבל נראה כי מיקרוסופט רצינית בכוונתה לשמר על הדור הנוכחי ועל הכדאיות של קונסולת ה-XBOX 360 לשנים הקרובות. מנדי חזר על הבטחתו כי מיקרוסופט תכריז על "משהו עצום" עבור הדור הנוכחי בתערוכת המשחקים הבינלאומית, E3, אשר תערך בלוס אנג'לס ביוני הקרוב.

 

יתכן כי מדובר בהכרזה על עיצוב מחדש של הממשק, פונקציונליות חדשה בתחום המדיה או תוכנית משמעותית להוזלת הקונסולה או מכירתה בתשלומים. אפשרות אחרת היא עיצוב חדש, קטן ודק יותר, ל-XBOX 360 Slim הנוכחית או תוכנית שתבטיח כי הקונסולה תמשיך לקבל משחקים חדשים בשנים הקרובות, כגון מיזם להשקעה במפתחי משחקים עצמאיים.

 

בסך הכל, הוא מקווה כי מיקרוסופט תמכור 25 מיליון יחידות מ-XBOX 360 בשנים הקרובות, למרות שכבר חשפה את XBOX One.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x