$
חדשות טכנולוגיה

גוגל עולה לאוויר: קנתה חברת טורבינות רוח מעופפות

החברה, Makani Power, נרכשה כדי להשתלב בפרויקטים הייחודיים של חטיבת גוגל X החשאית, אשר פיתחה את משקפי גוגל גלאס והמכונית האוטונומית. סכום הרכישה טרם פורסם

ניצן סדן 11:2223.05.13
גוגל רכשה את חברת Makani Power, שמפתחת כלי טיס קלי משקל שמייצרים חשמל במעופם. הרכישה בוצעה עבור חטיבת הפיתוח החשאית של ענקית החיפוש, גוגל X. 
לפי דיווח של סוכנות בלומברג, העסקה אושרה על ידי לארי פייג', מנכ"ל גוגל, בתנאי משונה למדי: על Makani לרסק חמישה כלי טיס בעתיד הקרוב. עתה הודיעה מאקאני כי העסקה נחתמה, אם כי לא פרסמה את סכום הרכישה.

 

מאקאני מייצרת טורבינות מעופפות - מעין דאונים ממונעים שטסים במעגלים ומשתמשים בזרמי אוויר כדי להניע דינמו שמחובר למדחפים סטטיים. ככל שהטיסה גבוהה יותר, כך יתקל כלי הטיס ברוח חזקה יותר, שתאפשר ייצור חשמל יעיל יותר משבשבות קרקעיות.

 

 

אתר The Verge דיווח כי מאקאני השלימה לאחרונה את פיתוחה של טורבינת רוח מעופפת חדשה, Wing 7, בעלת מוטת כנפיים של שמונה וחצי מ'. היא מסוגלת לטוס בגובה של בין 260 ל-650 מ' בעוד ארבעת מדחפיה מייצרים חשמל. בימים אלה מפתחת החברה דגם גדול בהרבה, שיוכל לייצר חשמל ביעילות מוגברת.

 

מטוס ה-Wing 7 של מאקאני מטוס ה-Wing 7 של מאקאני

 

מי צריך שבשבת מעופפת?

 

על אף כיווני הפיתוח המעניינים של גוגל X, אשר רובם טרם נחשפו לתקשורת, תחנת החשמל המעופפת לא צפויה להפוך במהרה למוצר מדף. זאת, משום ששוק האנרגיה המתחדשת הינו זר לגוגל, על אף הפוטנציאל הכלכלי הטמון בו. לעומתו, שוק מוצרי האלקטרוניקה הבידורית קרוב אליה הרבה יותר ומסיבה זו, משקפיים חכמים ומוצרים דומים יושקו הרבה לפני Wing 7 ויורשיו.

 

עם זאת, אנרגיה מתחדשת היא כיוון פיתוח משמעותי עבור חברות רבות וגוגל תוכל לקדם את הפיתוחים של מאקאני ולחדור אל שוק זה. השימוש העיקרי של תחנת החשמל המעופפת היא באזורים נידחים בהם לא קיים חיבור רציף לרשת החשמל, כמו מתקני מחקר שונים, מחנות צבא ארעיים ועוד. רוב מקורות האנרגיה למתקנים שכאלה מתבססים על גנרטורים שתלויים באספקת דלק. פיתרון נייד ומעופף עשוי להיות אלטרנטיבה משתלמת, במיוחד לאור העובדה שמדובר בלקוחות מוסדיים, שעשוים לרכוש מספר יחידות גדול בבת אחת.
 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x