• תפריט
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

בני שניידר ורוני עינב משקיעים 1.1 מיליון ד' בספרי הלימוד של SlateScience

החברה מפתחת ספרי חשבון מבוססי אפליקציית טאבלט לתלמידי בית הספר היסודי. יישומי SlateScience משלבים משחקים ואנימציה להעברת החומר ומשווקים ישירות למורים בתור חומר משלים לשיעורים

אסף גלעד 16:4825.04.13
אלטרנטיבה לספרי המתמטיקה של אהרון אספיס? אפליקצייה חדשה שתאפשר לילדים ללמוד חשבון על גבי טאבלט גייסה לאחרונה 1.1 מיליון דולר ממספר משקיעי צמרת. SlateScience, שהשיקה את אפליקציית SlateMath לאייפד, גייסה 1.1 מיליון דולר ממספר משקיעים פרטיים בהם היזם הסדרתי בני שניידר (קומרנט, פי-קיוב, פנטקום), רוני עינב (המימד החדיש), רון רימון (יוריקיפיי) ולאון קמבייב. החברה צפוייה להשיק את אפליקציית האייפד שלה בישראל בעוד כשבועיים.

SlateMath נכנסת לנישה הצפופה של אפליקציות מבוססות טאבלט לתחום ספרי הלימוד, אלא שהיא עושה זאת בדרך מעט שונה. במקום המרה פשוטה של ספר לפורמט של אפליקציה, SlateMath מספקת עשרות משחקונים מאוירים המשלימים את ספרי הלימוד.

 

טאבלטים לילדים, אפליקציות חשבון. מתוך אתר SlateScience טאבלטים לילדים, אפליקציות חשבון. מתוך אתר SlateScience

 

היא מגדירה את עצמה מלכתחילה כיצרנית חומר העשרה למורים ולא מתיימרת להפוך ליצרנית של ספרי לימוד. המשחקונים, הכוללים אנימציה צבעונית וחיה, נועדו ללמד תלמידי בית ספר יסודי את העקרונות הבסיסיים בחשבון כגון לוח הכפל, חוקי חיבור וחיסור או את ההבדל בין מספרים זוגיים לבין אי זוגיים.

 

 

פונים למורים ולא למשרד החינוך

 

כדי להפיץ את האפליקציה, נוקטת SlateScience בדרך מעט שונה. במקום לחבור למערכות חינוך ולתכניות חינוך באופן רשמי ולשכנע אותם לשלב את האפליקציה בבית הספר, משווקים מנהליה את האפליקציה ישירות למורים. מאחר והאפליקציה נחשבת לחומר העשרה המשלים לחומר הלימוד ולא כחומר לימוד חדש בפני עצמו, מורים לא צפויים להיתקל בבעיה להכניס את השימוש באפליקצייה כרצונם.

 

SlateScience נוסדה בידי פרופ' שמעון שוקן, הדיקן המייסד של בית הספר למדעי המחשב במרכז הבינתחומי, פרופ' רז קופפרמן ממכון אינשטיין למתמטיקה באוניברסיטה העברית בירושלים, שמוליק לונדון, לשעבר מייסד SeeRun, וגיא ורדי, לשעבר סמנכ"ל אסטרטגיה באוברון.

 

בספטמבר האחרון סיימה SlateScience פיילוט מוצלח בשלושה בתי ספר בישראל, ביישובים בוואדי ערה, בקיבוץ גליל ים ובבית הספר האמריקאי בכפר שמריהו. בעוד שבועיים תשיק החברה את האפליקציה בישראל. החברה מעסיקה עשרה עובדים בקיבוץ גליל ים. הגיוס נחשף לראשונה באתר חברת המחקר הישראלית IVC.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x