$
הייטק והון סיכון

אקזיט בתחום הרכב: iOnRoad הישראלית נמכרת לחברת הרמן האמריקאית

הרמן תשלב במחשבים שהיא מייצרת לרכבים את האפליקציה של iOnRoad, המתריעה על סכנות במהלך נסיעה. תשלם תמורתה 15-10 מיליון דולר

אסף גלעד 19:2310.04.13

Harman (הרמן) חברת ציוד לרכב מארה"ב, רוכשת את הסטארט-אפ הישראלי הקטן iOnRoad. סכום העסקה מוערך ב-15-10 מיליון דולר. עסקה זו נחשבת לרכישה הראשונה של חברה בתחום הרכב בישראל.

 

iOnRoad הוא סטארט־אפ קטן מרמת גן בבעלותם של האחים דני ואלון עצמון (מבעליהם של הסטארט-אפ Picitup), שפיתח אפליקציה למכשירי אנדרואיד ואייפון. האפליקציה מאפשרת למכשירי סמארטפון המוצמדים לשמשת הרכב ומצלמים את הדרך, להתריע על סכנות בדרך כמו שמירת מרחק, סטיה מנתיב והתראת התנגשות.

 

iOnRoad iOnRoad

 

iOnRoad תפתח את מרכז הפיתוח של הרמן בישראל, ותגייס עבורו 20-15 איש בשנה הקרובה. כיום מועסקים בה 7 עובדים. הרמן תשלב את אפליקציית הנהיגה של iOnRoad במחשבים שהיא מייצרת עבור חברות רכב כגון מרצדס. מדובר במערכת "בידור לרכב" הכוללת מסך, מערכות מוזיקה וניווט.

 

הרמן הוא תאגיד בינלאומי הנסחר בוול סטריט בשווי של כ-3 מיליארד דולר. בין המותגים שמשווקים את מוצריה של הרמן ניתן לציין חברות ציוד לרכב כגון JBL, AKG, Lexicon, BSS ו- Soundcraft. מוצריה החברהמותקנים כיום ב- 15 מיליון כלי רכב בעולם.

 

עד לאחרונה ניהלה iOnRoad מלחמה משפטית מול מובילאיי הישראלית, כשביקשה מרשם הפטנטים בארה"ב לבטל כמה מהפטנטים שלה, בכלל זה טכנולוגיה לזיהוי עצמים במרחב הנסיעה המתריע על סכנת התנגשות.

 

את הרמן מייצגים בישראל עורכי הדין יואל נאמן, יניב אהרונוביץ' ויואל ברוכין ממשרד תדמור ושות'. את iOnRoad מייצגים עו"ד ד"ר עדו ליחובסקי וכן עו"ד אסף הראל ממשרד מיתר ושות'.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x