$
חדשות טכנולוגיה

כמה שווה תיכוניסט גאון? לפחות 30 מיליון דולר

יאהו רכשה את אפליקציית החדשות לאייפון Summly - רק על מנת לגייס את המייסד, המנכ"ל והיזם הצעיר שבראשה, ניק ד'אלוסיו בן ה-17. הוא ימשיך ללמוד בתיכון - בזמן שיעבוד ביאהו

הראל עילם 12:1626.03.13

כמה שווה גאון בן 17? לפי יאהו, לפחות 30 מיליון דולר. חברת הטכנולוגיה הודיעה אמש (ב') על כוונתה לרכוש את חברת Summly הבריטית, שהוקמה על ידי היזם הצעיר והתיכוניסט ניק ד'אלוסיו ומעסיקה רק כחמישה עובדים.

 

הסטארט-אפ הלונדוני פיתח אפליקציית חדשות פופולרית לאייפון, שרק הושקה לפני ארבעה חודשים וכבר זכתה לפרסים בזכות העיצוב החדשני שלה, והיכולת שלה לתמצת כתבות, מאמרים וחדשות בצורה יעילה מיותר מ-250 מקורות מידע. למעלה ממיליון איש הורידו אותה עד כה.

 

יאהו מתכוונת לסגור את האפליקציה ומתייחסת לרכישה כעסקת הון אנושי - בחוזה, ד'אלוסיו מתחייב להמשיך ולעבוד עם יאהו במשך לפחות 18 חודשים. סכום העסקה לא ידוע, אבל מקורות מעריכים אותה בלפחות 30 מיליון דולר, 90% מתוכם שולם במזומן ו-10% במניות.

 

הכל מובייל

 

לקראת סגירת העסקה, ד'אלוסיו נפגש פנים מול פנים עם מנכ"לית יאהו, מאריסה מאייר, שהובילה את המהלך על מנת לקדם את אסטרטגיית המובייל של החברה. מקור ביאהו אמר ל-AllThingsD כי ד'אלוסיו יהיה "הפנים של החברה", ויראה כיצד יאהו היא חברה המעודדת צעירים, יזמים ומובייל.

 

 

מאריסה מאייר, מנכ"לית יאהו. נפגשה עם ניק ד'אלוסיו בעצמה מאריסה מאייר, מנכ"לית יאהו. נפגשה עם ניק ד'אלוסיו בעצמה צילום: בלומברג

 

הצעיר אמר כי הוא מעוניין לסייע ליאהו "להבין איך מובייל עובד", ויעבוד בחברה - בזמן שהוא ממשיך את לימודיו בתיכון. הוא לימד את עצמו לתכנת בגיל 12. עם השלמת העסקה, ד'אלוסיו יהיה העובד הצעיר ביותר ביאהו, ומתכוון להשקיע את כל הכסף שקיבל מהעסקה - למרות שגילו הצעיר מגביל את היכולת שלו להשתמש בכסף.

 

בראיון עם סוכנות הידיעות רויטרס, הוא המליץ ליזמים אחרים לרדוף אחרי החלומות שלהם: "אם יש לכם רעיון טוב, או אם אתם חושבים שיש נישה בשוק, פשוט רדפו אחריה מכיוון שבהחלט יש משקיעים בחוץ שמחפשים הזדמנויות. זה מאוד מלהיב, וכל המשקיעים מאוד מאמינים ברעיון".

 

בין המשקיעים המקוריים באפליקציה הן קרן ההון סיכון הוריזון והמיליארדר ההונג-קונגי לי קא-שינג, שגם השקיע בחברות ישראליות רבות. משקיעים אחרים כוללים את אשטון קוצ'ר, רופרט מרדוק, השחקן הבריטי סטפן פריי ויוקו אונו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x