$
הייטק והון סיכון

פיטנגו משתפרת, כרמל ו־JVP דורכות במקום

דו"ח קלפרס, קרן הפנסיה של עובדי קליפורניה, מציג שיפור בתשואות של קרנות ההון סיכון הישראליות הגדולות ברבעון השלישי של 2012

מאיר אורבך 18:3819.03.13

דו"ח של קלפרס, קרן הפנסיה של עובדי מדינת קליפורניה, לרבעון השלישי של 2012 מעיד על המשך שיפור המגמה בתוצאות של מרבית הקרנות הישראליות הבכירות.

קרן ההון סיכון הישראלית פיטנגו הראתה שיפור בשתי הקרנות שבהן מושקעת קלפרס. קרן מספר שלוש רשמה תשואה שלילית של 1.3% בלבד - שיפור לעומת תשואה שלילית של 1.7% ברבעון השני. הקרן הרביעית של פיטנגו הגיעה לתשואה חיובית של 5.1%, לעומת 4.8% ברבעון הקודם.

 

 

כרמל ונצ'רס, המהווה חלק מקבוצת ויולה, הראתה יציבות בקרן השנייה שלה, עם תשואה של 1.5%, זהה לרבעון הקודם. לעומתה, הקרן השלישית, שגויסה ב־2008, אמנם מוגדרת על ידי קלפרס כקרן שלא אמורה לתת עדיין תשואות, אך העובדה שהיא רשמה כבר ירידה של כמעט 3% אינה מבשרת טובות לקרן.

 

קרן ההון סיכון הירושלמית JVP, שנוסדה על ידי ח"כ אראל מרגלית וכיום מנוהלת על ידי השותפים האחרים, רשמה תשואה של 3.3% - זהה לזו שנרשמה ברבעון השני.

 

ח"כ אראל מרגלית. ייסד את JVP ח"כ אראל מרגלית. ייסד את JVP

 

מגמת השיפור נמשכת מהרבעון הקודם, הודות לאקזיטים של חברות שבהן השקיעו הקרנות, שמחלקות למשקיעים החזרים בגין עסקאות אלו.

 

קרן קלפרס השקיעה עד היום יותר מ־80 מיליון דולר בקרנות הון סיכון ישראליות. קלפרס מנהלת כיום יותר מ־240 מיליארד דולר, ונחשבת לקרן הפנסיה הגדולה בעולם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x