$
הייטק והון סיכון

הרוח מתחזקת: פנטלום השלימה סבב גיוס נוסף בהיקף 5.5 מיליון דולר

החברה הישראלית מפתחת טכנולוגיה לייעול טורבינות רוח לייצור חשמל. את סבב הגיוס הובילה קרן ברייט קפיטל, שזו ההשקעה הראשונה שהיא מבצעת בישראל

מאיר אורבך 15:2119.02.13

פנטלום טכנולוגיות (Pentalum) השלימה סבב גיוס שלישי של 5.5 מיליון דולר. מהחברה נמסר שהגיוס יאפשר לה להמשיך ולתת מענה לדרישה הגוברת למוצריה, להרחיב את יכולות הייצור ולהאיץ את החדירה לשוק אנרגית הרוח הצומח.

את סבב הגיוס הנוכחי הובילה קרן ברייט קפיטל , שזו ההשקעה הראשונה שלה בישראל. בסבב השתתפו גם כל המשקיעים הקיימים של החברה - קרן ההון סיכון סידר, אוורגרין , ABB השוויצרית ו-DFJ האמריקאית. בכך מגיע סך ההון שגייסה פנטאלום ל-22 מיליון דולר מאז הקמתה.

 

המוצר של פנטלום מאפשר לייעל את ייצור החשמל מטורבינות רוח המוצר של פנטלום מאפשר לייעל את ייצור החשמל מטורבינות רוח צילום: בלומברג

 

פנטאלום פיתחה מערכת שניתנת להרכבה על הטורבינות. היא מפעילה קרן לייזר שמודדת את כיוון הרוח ועוצמתה, על מנת לכוון את הטורבינה כך שתפיק את מירב האנרגיה מן הרוח.

 

"אנו שמחים על ההזדמנות להשקיע בפנטלום", אמר בוריס ריאבוב, שותף מנהל בקרן ברייט קפיטל, אשר הובילה את סבב הגיוס. "אני מאמין שנצליח לנצל את קשרינו הענפים עם חברות ברוסיה וחבר המדינות על מנת להרחיב את פעילותה של פנטלום בשווקי אנרגיית רוח חדשים ומבטיחים".

 

את החברה הקימו ב-2009 שגיא צדקה וד"ר נתן סלע. צדקה מכר בעבר את חברת קאילייט פוטוניקס לידי אופטוניקס בכ-35 מיליון דולר וסלע כיהן בתפקידי פיתוח בכירים במערכת הביטחון ולאחר מכן בחברות ביוטק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x