שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

פורצי הדרך: מתפקד היטב תחת לחץ? בוא לטוס איתנו למאדים

ארגון Mars One, שמתכנן לשגר טיסה מאוישת למאדים ב-2023 ולתעד אותה בתוכנית ריאליטי, פרסם את דרישות הסף למועמדים. כל אדם בעולם מעל גיל 18 יכול להשתתף; רוצים לעשות היסטוריה?

ניצן סדן 10:0912.01.13
הסטארט-אפ Mars One, שהפתיע את העולם ביוני האחרון כשהכריז על תוכנית לשיגור חללית מאוישת למאדים ב-2023, החלה בהליך גיוס טייסי החלל. השיגור יתועד במסגרת תוכנית ריאליטי יוצאת דופן - וכל אדם בעולם יכול להגיש מועמדות.

לראיית החברה, שהפכה השנה לארגון ללא כוונת רווח - אין כל צורך בניסיון בהטסת מטוסי קרב, מדעים מדויקים או אפילו שפה; כדי להיות טייס חלל צריך רק להיות מעל גיל 18 ובמצב בריאותי תקין.

 

השבוע פרסמה החברה את דרישות הסף למועמדים, אשר מזכירות משרות של אנשי שיווק ומכירות ללא ניסיון. באתר החברה פורטו דרישות כ"יכולת תפקוד תחת לחץ", "גישת Can Do", "יכולת הסתגלות גבוהה" ו"סקרנות". בנוסף, דרושה מסירות גבוהה לפרויקט - שכן האימונים לקראת הטיסה יארכו כשמונה שנים. ארבעת המשתתפים שישרדו את האימונים יטפסו ב-2022 לתא החללית ויצאו למסע הייחודי.

 

 

הישרדות: מאדים

 

חברת Mars One הצהירה בעבר כי לא תתקשה לגייס את הסכום שנדרש לתכנון וביצוע הטיסה השאפתנית - כשישה מיליארד דולר, לאור החשיפה התקשורתית לה תזכה תוכנית הריאליטי ובעניין שמגלות בפרויקט ממשלות וסוכנויות חלל בעולם. במסגרת הפרויקט, ישוגרו חלליות רובוטיות בין 2016 ל-2022 במטרה להקים בסיס על פני הכוכב האדום. 

 

הבעיה בפרויקט של Mars One, לצד משוכות טכניות רבות - היא שמדובר בטיסה בכיוון אחד: לארבעת הנועזים לא תהיה כל דרך לחזור אל כדור הארץ והם יסיימו את חייהם על פני מאדים. יש משהו מעוות למדי בתוכנית טלוויזיה שמתעדת משלחת שיוצאת את מותה הוודאי; בוודאי, כשמדובר באנשים ללא הסמכות מדעיות - כך שגם תרומתה של התוכנית לעולם המדע מוטלת בספק.

 

הפרויקט של Mars One הוא דוגמה מעניינת לעידן הטיסות המסחריות לחלל, בפתחו עומדת האנושות; בעשור הקרוב ישוגרו לחלל פיקו-לוויינים זעירים אשר יוכלו לסייע במיפוי, ניווט ומחקר, מספר גורמים עומלים על תכנון תחנת חלל שתתפקד כבית מלון יוקרתי וחברת Reaction Engine השיגה פריצת דרך בפיתוח מנוע שיאפשר להניע מטוס שימריא משדה תעופה רגיל, יפרוץ את האטמוספירה ויחזור לנחיתה ללא מאיצים ורקטות מסורבלות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x