חדשות טכנולוגיה
CES 2013

"ברית הטלוויזיות החכמות" צוברת תאוצה

חמש חברות, ביניהן פנסוניק ו-IBM מצטרפות לברית שהקימו LG וטושיבה במטרה להקל על פיתוח אפליקציות לטלוויזיות חכמות - ולהרחיק את ציבור המפתחים מפלטפורמות מתחרות של גוגל ואפל

יוסי גורביץ 11:1707.01.13
חמש חברות הודיעו אתמול (א'), ערב תערוכת האלקטרוניקה CES השנתי, על הצטרפותן ל"ברית הטלוויזיות החכמות" (Smart TV Alliance): פנסוניק, ABOX42, IBM, Specific Media ו-TechniSat. כך דיווח אמש (א') הבלוג TheNextWeb.

"ברית הטלוויזיות החכמות" הוכרזה ביוני 2012 על ידי LG, טושיבה ו-TP Vision. המטרה שלה היא לספק "סביבה לא-קניינית למפתחי אפליקציות כדי שיוכלו ליצור שירותים מושכים, שאינם תלויים בפלטפורמות".

 

אחד החברים המייסדים, ריצ'רד צ'וי מ-LG, אמר כי "החברים בברית הטלוויזיות החכמות מתקנים שוק שהתפצל ומספקים הזדמנות למפתחי אפליקציות ויצרני טלוויזיות ליצור את חוויית הטלוויזיה החכמה הטובה ביותר ללקוחות. כעת המפתחים יכולים להתרכז במה שהם טובים בו, במקום לרדוף אחרי הדרישות והנהלים של כל יצרן". הצטרפותן של חמש החברות החדשות תאפשר למפתחי אפליקציות שכבר תכננו אפליקציות עבור הברית לפתח גם עבור החברות החדשות ללא מאמץ נוסף.

 

ברית הטלוויזיות החכמות: "גוש חוסם" מול גוגל ואפל ברית הטלוויזיות החכמות: "גוש חוסם" מול גוגל ואפל צילום: שאטרסטוק

 

פיתוח קל ונוח יותר

 

הברית מציעה למפתחים אמולטור שבוחן את ההתאמה של אפליקציה ומוודא שהיא עובדת עם טלוויזיות חכמות של כל החברות, וכלי debugguing מתקדמים שמאפשרים למפתחים להתגבר על בעיות בקלות ובמהירות רבה יותר. התקן של ה"ברית" לטלוויזיות חכמות כולל תמיכה באפליקציות HTML 5, ג'אווה סקריפט, וידאו בתלת ממד ותמיכה במערכות DRM (ניהול זכויות קניין).

 

לא ברור עד כמה הברית תצליח למשוך אליה מפתחים, משום שהתחרות בתחום ערה במיוחד - כשגוגל, אפל, Boxee ואחרות מנסות להסתער על מה שנחשב לאחד השווקים החשובים של השנים הקרובות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x