שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

גוגל מחקה יותר מ-2 מיליארד צפיות מזויפות מערוצי סוני ויוניברסל ביוטיוב

רוב הצפיות נמחקו מקליפים שהועלו על ידי חטיבות המוזיקה של השתיים, מחברות התקליטים הגדולות בעולם. לפי הערכת מומחי אבטחה, החברות הפעילו כלים ל"הקפצה" מלאכותית של מספר הצופים

הראל עילם 12:2524.12.12
גוגל החלה להפעיל יד נוקשה במיוחד כנגד חברות שמנסות לנפח את שיעורי הצפיות בערוצי היוטיוב שלהן. מתחילת דצמבר מחקה החברה מחקה לפחות שני מיליארד צפיות מאלפי סרטונים באתר וידאו הפופולרי בעולם. כך עולה מנתוני חברת המחקר SocialBlade, שאושרו על ידי גוגל.

המספר שני מיליארד הוא הערכה שמרנית; יש הניח שהמספר האמיתי גבוה בהרבה, משום שהנתון של SocialBlade התבסס רק על מספר ערוצים פופולריים שניטרה. הפגיעה הקשה ביותר היתה בחברת המוזיקה הגדולה בעולם, קבוצת יוניברסל - שסרטוני המוזיקה שלה איבדו מיליארד צפיות.

 

זייפה צפיות, תאבד מיליארד מהן. יוניברסל זייפה צפיות, תאבד מיליארד מהן. יוניברסל צילום: בלומברג

 

גם חטיבת המוזיקה של סוני איבדה יותר מ-850 מיליון צפיות. דובר יוניברסל אמר כי הדבר לא השפיע על החברה, שגם ככה הקפיאה את ערוץ היוטיוב שלה והעבירה את עיקר הפעילות לאתר המוזיקה והוידאו Vevo, מיזם משותף של יוניברסל וסוני. האתר אכן צומח בשנים האחרונות והוא כיום שני רק ליוטיוב במספר הצפיות.

 

גנבו או לא גנבו?

 

לאחרונה התפרסמו מספר מקרים על האקרים שפיתחו כלים שיכולים לאסוף מיליוני צפיות לסרטוני יוטיוב במגוון דרכים. אתר DailyBot,המתמחה במעקב אחרי תרבות האינטרנט וההאקרים, פרסם הערכות של מומחי אבטחה והאקרים לפיהם סוני ויוניברסל "נתפסו" בכך ש"קנו" צפיות מהאקרים.

 

גוגל אישרה שלא מדובר בטעות או בבאג, אלא בעבירות על תקנון השימוש שלה - בין השאר על ידי שימוש בכלים שמשלבים את הסרטון באתרים ומפעילים אותו אוטומטית, בוטים או כל אמצעי זיוף צפיות אחר.

 

בראיון עם billboard.biz, הדובר גם הוסיף כי החברה שינתה לאחרונה את הדרך שבה היא מחשבת את כמות הצפיות שיש לערוץ ואינה משקללת את הצפיות מסרטונים שלא נצפו זה זמן רב. מכיוון שסוני ויוניברסל העבירו את עיקר פעילותן ל-Vevo, הדבר מסביר את הירידה החדה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x