$
מכשירים ומדריכים

120 תאגידי ענק ישתתפו במבחן הבטא למכשירי הבלקברי הבאים

חברת RIM שלחה מכשירים, כלי פיתוח ומפתחות גישה לשירותים ארגוניים למספר גדול של חברות מובילות בארה"ב. מטרת הניסוי היא בדיקות אחרונות למערכת ההפעלה החדשה של החברה - וניסיון לכבוש מחדש את שוק הסלולר הארגוני

הראל עילם 18:3618.12.12
RIM, היצרנית הקנדית של מכשירי הבלקברי, נכנסת כעת לשלבי הפיתוח האחרונים של מערכת ההפעלה החדשה שלה, בלקברי 10. החברה שלחה מכשירי בדיקה ל-120 לקוחות גדולים, במה שמוגדר כאחד ממבחני הבטא הנרחבים ביותר עד כה.

120 הלקוחות כולל חברות ענק וארגונים ממשלתיים שמעסיקים עשרות אלפי עובדים - כמו רשות ההגירה והמכס הפדרלית בארצות הברית. למעלה ממחצית מהלקוחות של RIM גם נמצאים ברשימת פורצ'ן 500. הלקוחות לא רק יקבלו אבות טיפוס ראשוניים אלא גם ישתמשו בסט הכלים והשירותים שהחברה פיתחה לתאגידים.

 

בלקברי 10 - מערכת ההפעלה הבאה של RIM בלקברי 10 - מערכת ההפעלה הבאה של RIM

 

אנליסטים מעריכים כי התוכנית נועדה להיות יותר מאשר רק מבחן בטא ולבנות מחדש את מותג בלקברי בקרב הקהל הארגוני. RIM תמיד הסתמכה על מכירות מסיביות של מכשיריה לשווקים ארגוניים, אבל איבדה את השוק הזה לטובת iOS ואנדרואיד. מערכת ההפעלה תושק רשמית ב-30 לינואר באירוע מרכזי בניו יורק.

 

בלקברי 10 - עתיד החברה

 

הגרסה החדשה ביותר של מערכת ההפעלה בלקברי מבוססת לחלוטין על מסך מגע וזונחת את המקלדת הפיזית שהייתה מזוהה עם מוצרי RIM בעבר. במקור, היתה אמורה מערכת ההפעלה להיקרא BBX, עד שתביעה מצד חברה אמריקאית בעלת אותה שם הכריחה את RIM לשנות את השם.

 

לבלקברי 10 יש ממשק חדש שמותאם גם לטאבלטים, עם יותר דגש על אפליקציות. משתמשים גם יוכלו ליצור מספר חשבונות מאובטחים על גבי החשבון ולעבור ביניהם. רוב העיתונאים שהתנסו בה עד כה רשמו אופטימיות זהירה ואמרו שמדובר במערכת הפעלה מבטיחה וחדשנית. תמונות נוספות שדלפו לאינטרנט הראו שהשירות גם כולל כלי הפעלה קולי שדומה לסירי מבית אפל.

 

קשה כעת להעריך אם מערכת ההפעלה תרשום הצלחה בקרב ארגונים גדולים, האם היא תצליח להציל את RIM, שסובלת בין השאר מעלויות יצור גבוהות ומפגרת טכנולוגית מבחינת חומרה אחר המתחרות. בנוסף, גם המבנה שוק הארגוני שובש, כאשר יותר ויותר עובדים מעדיפים להביא את המכשיר שלהם מהבית, מאשר לקבל מכשיר סטנדרטי מהעבודה.

 

מניית החברה אמנם רשמה עליה של 120% בשלושת החודשים האחרונים לקראת השקת בלקברי 10, אבל החברה עדיין נסחרת כעת ברבע מהשווי שלה בדצמבר 2010, לפני שנתיים. בשיאה, לפני השקת האייפון החדש ב-2008, RIM הוערכה ב-77 מיליארד דולר - יותר מפי 10 משוויה הנוכחי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x