$
אפליקציות

בדיקת כלכליסט

Angry Birds: Star Wars - אלו הציפורים שחיפשתם

רוביו הצליחה לשלב את אנגרי בירדס המצליח בצורה טבעית ומשעשעת בעולם התוכן של מלחמת הכוכבים. המשחק כולל דמויות חדשות, יכולות חדשות ושלבים שיקסמו גם למי שאינו מעריץ של סדרת הסרטים

עומר כביר 16:5012.11.12

אם אתם כמוני, אז גם בכם עובר רטט של ריגוש בכל פעם שאתם שומעים את אקורד הפתיחה של מלחמת הכוכבים. זוהי תגובה פבלובית בלתי נשלטת, תחושה שמשהו מרגש הולך להתרחש.

וזו כבר נקודה לזכותו של Angry Birds: Star Wars המשחק החדש של Rovio שלוקח את הציפורים הכועסות והחזירים המרושעים ליקום המוכר של מלחמת הכוכבים - שסרטיו ומשחקיו נפתחים בנעימה המיתולוגית.

 

 

אנגרי וורס או סטאר בירדס?

 

יותר משמדובר במשחק נוסף בסדרת אנגרי בירדס, מדובר במשחק של סטאר וורס. יוצרי המשחק מכירים היטב את סדרת הסרטים המפורסמת, מה שבולט בכל היבטי המשחק: החל מהסאונד - שילוב משעשע ומוצלח של הנעימות המוכרות משני הזיכיונות - ועד לעיצוב השלבים והדמויות. זהו שילוב אמיתי ולא סתם משחק שבה לדפוק קופה על חשבון המעריצים.

 

ציפור עם LightSaber. אנגרי בירדס SW ציפור עם LightSaber. אנגרי בירדס SW

 

אנימציית הרקע של מסך הפתיחה מציגה חלליות TIE Fighter של האימפריה בצורת חזירים וסרטוני המעבר משקפים את העלילה המוכרת. השלבים השונים הם לא סתם מקומות אלמוניים אלא כאלו שעיצובם נלקח ישר מהטרילוגיה המקורית: נכון לעכשיו, ניתן לשחק בכוכב המדברי טטואין ובכוכב המוות המפורסם - ועל הכוונת נמצא גם כוכב הקרח הות' מ"האימפריה מכה שנית" (מופיע בתור Coming Soon, טרם פורסם מתי יהיה זמין למשחק).

 

ניתן גם לשחק בשלב הראשון מתוך עולם הכוכב דגובה, בו עובר סקייווקר הצעיר שיעורי ג'דיי - אולם שאר השלבים נפתחים רק בתשלום של 1.99 דולר. 

 

השתמש ברוגטקה, לוק

 

הדמויות הן גרסאות אנגרי בירדס לדמויות שונות מסדרת הסרטים: לוק סקייווקר הוא הציפור האדומה, אובי וואן קנובי - השחורה, האן סולו הוא הצהובה וכן הלאה. החזירים מולבשים במדי חיילי הסער, קציני האימפריה, אנשי החול ודמויות משניות אחרות בהתאם לשלב.

 

לפני שנים רבות, בגלקסיה רחוקה מאוד, חזירים גנבו ביצים של ציפורים לפני שנים רבות, בגלקסיה רחוקה מאוד, חזירים גנבו ביצים של ציפורים

 

לא מדובר סתם בעדכון קוסמטי לדמויות - הן גם מצוידות מעתה ביכולות חדשות: לוק סקייווקר יכול להשתמש ב-Lightsaber על מנת להשמיד מחסומים וחזירים בסביבתו, אובי וואן מנצל את הכוח על מנת לדחוף מכשולים מדרכו, האן חמוש ברובה לייזר ויכול לקלוע למטרות ממרחק ועוד.

 

זו ציפור! זה מטוס! לא - זו חללית קרב בצורת חזיר! זו ציפור! זה מטוס! לא - זו חללית קרב בצורת חזיר!

 

בשלבי הבונוס תצטרכו לשגר ביצים בדמות R2D2 (שמחשמלת את סביבותיה) ו-C3PO (שמתפרקת לרסיסים) ואת מקומו של ה-Mighty Eagle, ציפור הענק שמשמידה בבת אחת חלקים גדולים מהשלב תפסה חללית המילניום פאלקון, שתופיע ותירה קרני לייזר על מטרות שתסמנו לה.

 

האן ירה ראשון (על החזירים) האן ירה ראשון (על החזירים)

 

גם החזירים השתכללו והם כבר לא חסרי הגנה: בשלבים מסוימים הם מצוידים ברובי לייזר שיכולים להעיף את הציפור שלכם ממסלולה המיועד (אבל אל דאגה, כולם התאמנו באקדמיית הצלפים הקיסרית לחיילי סער, ואינם מהווים איום משמעותי). המשחקיות עצמה היא שילוב בין אנגרי בירדס הקלאסי ומכניקת הכבידה המוצלחת שהוצגה באנגרי בירדס Space.

 

מעתה, גם החזירים תוקפים את הציפורים שלכם מעתה, גם החזירים תוקפים את הציפורים שלכם

 

כיפי וממכר, אך לא פורץ דרכים

 

בשורה התחתונה, אין כאן המצאה מחדש של סדרת אנגרי בירדס, אבל השילוב עם סדרת הסרטים האהובה יוצר משחק מהנה במיוחד שיעשה טוב למעריצים וידגדג אותם במקומות הנכונים. היכולות החדשות של הדמויות מהנות מאוד (יש סיפוק עצום מריסוק חזירים באמצעות Lightsaber), והמשחק מהנה וממכר כתמיד.

 

חזירים בחלל חזירים בחלל

 

מי שכבר מיצה לחלוטין את אנגרי בירדס אמנם לא יגלה כאן חידושים שימכרו אותו מחדש, אבל כל השאר, ובפרט מעריצי מלחמת הכוכבים, ימצאו משחק כיפי במיוחד, שיודע לעשות כבוד לטרילוגיה המיתולוגית ואף מעורר רגשות נוסטלגיים בפעם לפעם. המשחק זמין ל-iOS במחיר 0.99 דולר ולאנדרואיד בחינם.

 

יש רק דבר אחד שיוכל להרוס את ההנאה: ציפור ג'אר-ג'אר בינקס (והמהדרין אף יאמרו: כל דבר מהטרילוגיה החדשה). בואו נקווה שהמפתחים ברוביו חולקים את רגשות ציבור המעריצים ויבחרו להשאיר תועבות מסוג זה מחוץ למשחק החדש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x