$
חדשות טכנולוגיה

IDC: האטה חדה במכירות מחשבים ניידים בישראל

נתונים ראשוניים של חברת המחקר מציגים האטה בשוק המחשוב הנייד בישראל ברבעון השלישי. עם זאת, אייסר ופוג'יטסו רשמו זינוק מרשים במכירות. מנכ"ל IDC ישראל: "השוק הישראלי סובל מבעיות רבות, אין להשליך את המתרחש בו על מגמות עולמיות"

הראל עילם 16:0017.10.12
הטבלה לא משקרת: שוק המחשבים הניידים הישראלי ממשיך להצטמק, ככל הנראה בגלל הצמיחה במכירות מחשבי הלוח והשקתה הקרובה של ווינדוס 8 בסוף החודש - ואיתה גם קשת רחבה של מחשבים חדשים במספר קטגוריות. ברבעון האחרון נמכרו בסך הכל כ-83 אלף מחשבים ניידים בישראל, ירידה של 25% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. כך עולה מנתונים ראשוניים של חברת המחקר IDC.
לפי הנתונים, יצרנית המחשבים המובילה בארץ בקטגוריית המחשבים הלפטופים היא לנובו, שמחזיקה ב-25% ואחריה Dell עם 19% ואסוס עם 14%. זהו שינוי חד לעומת השנה שעברה, בה ניצבה Dell בגאון בראש טבלת המכירות בארץ ולנובו - במקום השני אחריה. חברת Dell רשמה ירידה של 39% במכירות לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

את הצמיחה המהירה ביותר רשמו אייסר, עם קצב צמיחה שנתי של 186% ופוג'יטיסו - עם 417%. טושיבה רשמה את הירידה החדה ביותר: החברה איבדה 64% מהיקף המכירות שלה ברבעון אחד. ניתן לראות שהשוק הפך לריכוזי יותר - כל שאר יצרניות המחשבים שמתחת לעשר המובילות החזיקו ב-2.4% מהשוק בלבד ברבעון זה, לעומת 6.5% בשנה שעברה.

 

צמיחה מהירה. אולטרה-בוק אייסר צמיחה מהירה. אולטרה-בוק אייסר צילוםף בלומברג

 

מלחמה קשה בצמרת הטבלה

 

גדעון לופז, מנכ"ל IDC ישראל, מזהיר שמדובר בנתונים ראשוניים בלבד. "השוק הישראלי סובל מכל כך הרבה בעיות, אספקה, מיתון, חוסר זמינות מוצרים וערוצי הפצה - שאם סתם במקרה ארע שחברה אחת עולה ברבעון זה או אחר, להסיק מכך שמדובר בהתחזקות מותג או חלק ממגמה עולמית זה סתם שטות. זה מקרי בהחלט", אמר ל"כלכליסט".

 

מבדיקת נתוני המכירות הרבעוניים הקודמים, נראה כי השוק הישראלי אכן סובל מתנודתיות גבוהה, עם עליות וירידות של עשרות ומאות אחוזים מדי רבעון. במהלך ארבעת הרבעונים בשנה האחרונה התואר של יצרנית המחשבים המובילה בישראל החליף יד כ-3 פעמים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x