$
הייטק והון סיכון

Zimperium זכתה בתחרות הסטארט-אפים של ועידת Mobile 2013

חברת האבטחה זכתה בפרס הראשון בתחרות הסטארט-אפים היוקרתית של "כלכליסט" ומכון היצוא. במקום השני זכתה Cellrox, שמפתחת אפליקציית וירטואליזציה לניהול מספר חשבונות על אותו סמארטפון

אורנה יפת 13:3615.10.12

חברת האבטחה זימפריום היא הזוכה בתחרות Mobile 2013 של "כלכליסט" ומכון היצוא. החברה פיתחה יישום שמאפשר אבטחה בזמן אמת של סמארטפונים מבלי להתבסס בלעדית על רשימות וירוסים למיניהן - כלי מרכזי במערכות אבטחה רבות.

זימפריום מפתחת מערכת שמאתרת חדירה לטלפונים סלולריים ויכולה להתגונן מפני קשת רחבה של התקפות סייבר. "אנחנו מפתחים הגנה לטלפונים ניידים", אמר יצחק צוק אברהם, נציג החברה שעלה לקבל את הפרס. "הרבה אנשים מכנים אותנו צ'ק פוינט הבאה ואנחנו רואים את זה כמחמאה. אנחנו שואפים להגיע למעמדה של צ'ק פוינט". הפיתוח של זימפריום מתבסס על זיהוי התנהגות המערכת ולא על חתימות וירוסים, מה שהופך אותו לכלי אבטחה גמיש וחכם במיוחד.

 

זימפריום תקבל כפרס דוכן בוועידת המובייל העולמית MWC בברצלונה בביתן של מכון הייצוא, שעות ייעוץ של פירמת KPMG וממשרד עורכי הדין שיבלת, ובנוסף תקבל החברה קמפיין פרסום מקיף באתר ובעיתון "כלכליסט".

 


 

הפיתוח של החברה יאפשר לאבטח טלפונים מפני התקפות יזומות וייעודיות, שאליהן חשופים עובדי ארגונים, מקבלי החלטות או מפורסמים. המערכת צפויה להימכר לארגונים, ולזימפריום אין כוונה להציע אפליקציה להורדה בחנויות האפליקציות השונות.

 

עם זאת, המערכת כבר מותקנת אצל לקוח אמריקאי גדול, ובינתיים גם צירפה את קווין מיטניק, ההאקר המפורסם בעולם שהיה מבוקש בעברו על ידי ה־FBI, כדירקטור בחברה. החברה, שיוסדה על ידי יצחק צוק אברהם ואליה יהודה, גייסה עד עתה 500 אלף דולר.

 

ובמקום השני: Cellrox

 

למקום השני בתחרות הגיעה חברת Cellrox, אפליקצית וירטואליזציה שמספקת אפשרות לנהל חשבונות שונים על גבי אותו מכשיר סמארטפון ומאפשרת לחבר ניידים לסביבה ארגונית בטוחה. חברת FriendSee - אפליקציה שמאפשרת העברת שידור חי מהאייפון לפייסבוק בזמן אמת, הגיעה למקום השלישי בתחרות.

 

במסגרת התחרות נבחרה גם החברה חביבת הקהל -תואר בו זכתה MyTreat, שקיבלה מעל 200 קולות. MyTreat היא אפליקציה לשליחת מתנות מותאמות אישיות דרך הטלפון החכם תוך כדי שימוש בנתוני המיקום הגיאוגרפי ומאפייני המשתמש. הבחירה בחברה חביבת הקהל נעשתה באמצעות אפליקציית "ועידת כלכליסט" בחנות גוגל Play.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x