הייטק והון סיכון

מה יעלה בגורל פעילות טקסס אינסטרומנטס בישראל?

טקסס אינסטרומנטס מעסיקה בישראל כ־300 עובדים בשני מרכזי פיתוח ותפעול הממוקמים ברעננה ובהרצליה פיתוח. החברה בישראל אחראית על שיווק רכיבים אלקטרוניים

אסף גלעד 07:0115.10.12

טקסס אינסטרומנטס מנהלת בימים אלו מו"מ עם אמזון, במסגרת תוכניתה למכור את חטיבת שבבי המובייל שלה. לרכישה זו, אם תתבצע, עשויות להיות השלכות גם על פעילות חברת השבבים בישראל. 

טקסס אינסטרומנטס מעסיקה בישראל כ-300 עובדים בשני מרכזי פיתוח ותפעול הממוקמים ברעננה ובהרצליה

פיתוח. החברה בישראל אחראית על שיווק רכיבים אלקטרוניים כגון בקרים ומעבדים שונים לחברות ההייטק המקומיות, ובמקביל עוסקת בפיתוח טכנולוגיות אלחוט לרדיו, GPS, בלוטות' ו-WLAN.

 

למרכז הישראלי של החברה חלק מפעילות פיתוח טכנולוגיית המובייל, בניהולו של אבנר גורן, מנהל האסטרטגיה העולמית של חטיבת ה-OMAP - שם כולל לטכנולוגיה להפעלת היבטים שונים של פעילות מכשירים ניידים. בין היכולות של ה-OMAP, שפעילות הסמארטפונים והטאבלטים נחשבת לחלק ממנה, ניתן למנות הרצת יישומי מולטימדיה, ניהול ההספק החשמלי ואינטגרציה בין פעולות שונות של הטלפון.

 

פעילות טקסס אינסטרומנטס בישראל מבוססת על כמה רכישות, הראשונה שבהן היא של ליבית מיסודו של פרופ' אודי וינשטיין, שנמכרה בשנת 1999 תמורת 365 מיליון דולר והפכה ליסודות מרכז החברה האמריקאית בישראל. בהמשך רכשה TI את באטרפליי של יאיר שוהם ב־50 מיליון דולר ובשנת 2010 מכרה לאינטל את חטיבת מודם הכבלים שלה והעבירה 40 מעובדיה לאינטל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x