$
חדשות טכנולוגיה

נס טכנולוגיות נדרשה למחוק בנק נתונים שהכיל מידע גנוב

מאגר נתונים שהפעילה נס-גילון הכיל מידע ממרשם האוכלוסין שנגנב והועלה לרשת ב-2006. החברה מחקה את המאגר בתיאום עם הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים

מאיר אורבך 11:1413.08.12

רמו"ט, הרשות למשפט טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים, מחקה היום (ב') מאגר מידע של חברת נס טכנולוגיות. על פי דיווח של רמו"ט, מאגר המידע כלל מידע מקובץ מרשם האוכלוסין הגנוב שהועלה לאינטרנט ("אגרון") ומידע מעותקים של פנקסי בוחרים שהושגו שלא כדין,

 

המאגר הופעל בידי נס-גילון,

חברה בת של נס טכנולוגיות. הוא נרכש מחברת גילון תוכנה עסקית ומקורו בחברת תכלית שיווק. חברת נס עצרה את מתן השירותים על בסיס מאגר המידע הבעייתי - על ידי מחיקתו המלאה וביקשה להסיר אותו מרשימת מאגרי המידע ברמו"ט.

 

ביעור המידע נערך במשרדי חברת נס, על ידי סגן נשיא בכיר ומנהל מגזר נס-גילון בנס ישראל, בפיקוחם של מפקחי רשם מאגרי המידע. נס-גילון הגישה לרשם תצהירים והתחייבויות להימנע מכל פעילות במידע שהיה כלול במאגר. שלושת החברות, נס, גילון ותכלית, שבבעלותן היו מאגרי המידע, אינן מורשות עוד לספק שירותי דיוור ישיר בהתאם לחוק הגנת הפרטיות.

 

מאגר המידע שימש למתן מגוון שירותי מידע, לרבות טיוב והעשרת נתונים של מאגרי מידע של מידע אישי בחברות שונות. בנוסף, השתמשו בו לבניית רשימות תפוצה  לחברות ועסקים במשק למטרות דיוור ישיר.

נס טכנולוגיות הגיבה לפרסום: "בשנת 2010 רכשה נס טכנולוגיות את חברת גילון. בעת הרכישה, היה ברשות גילון מאגר מידע בעייתי שרכשה בעבר מחברה אחרת. מאז ועד היום נס לא עשתה כל שימוש במאגר ופעלה בשיתוף עם הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע למחיקת המאגר. ההודעה שפורסמה היום הינה הודעה רשמית על מחיקת המאגר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x