$
אינטרנט

חדש ממיקרוסופט: Outlook.com - מייל מתקדם ומאובטח

ענקית התוכנה השיקה הערב שירות מייל מתקדם חדש - שהוא מאובטח משמעותית מקודמיו, נטול פרסומות, כולל מרחב אחסון לא מוגבל ובעל ממשק נוח ומודרני, בדומה ל-gmail

הראל עילם 20:2431.07.12

מיקרוסופט הפתיעה הערב (ג') והכריזה שהיא זונחת עוד אחד מהמותגים הותיקים שלה - הוטמייל - וחשפה את outlook.com, שירות מייל חדש שיתחרה באופן ישיר מול ג'ימייל וישלים את שירות המייל שלה, הוטמייל.

 

השירות החדש מתוכנן להיות נקי, יעיל ומהיר יותר, מעלות שהפכו את ג'ימייל לאחד שירותי המייל הפופולריים בעולם. העיצוב של אאוטלוק החדש יהיה מבוסס על ממשק המטרו, שהוא חלק מווינדוס 8 שתושק בספטמבר הקרוב.

 

החברה תעודד משתמשי הוטמייל קיימים לשדרג לאאוטלוק במהלך החודשים הקרובים. הוטמייל הוא עדיין שירות המייל הפופולרי בעולם, עם 36% מהשוק, אבל רבים מהמשתמשים אינם פעילים והשירות איבד תאוצה בשנים האחרונות לטובת ג'ימייל. הדבר גם יסייע למיקרוסופט להילחם בתפיסה של הוטמייל כשירות מיושן.

 

 

"הייתה תפיסה שלילית להוטמייל בקרב צעירים ומומחי טכנולוגיה", אמר בריאן הול, ראש חטיבת ווינדוס לייב, לבלוג venturebeat. "רבים מהם היו מסתכלים לרגע על הוטמייל ואומרים - אני לא רוצה את השם הזה ליד השם שלי. חשבנו שהמיתוג מחדש הזה הגיוני". הוטמייל הושק במקור ב-1996 ונרכש על ידי מיקרוסופט שנה לאחר מכן.

 

שטח אחסון לא מוגבל - ותמיכה בעברית

 

משתמשים יכולים להרשם לשירות ולשמור לעצמם את כתובת הדואל הרצויה להם. מיקרוסופט הבהירה כי משתמשים קיימים בהוטמייל לא יקבלו עדיפות ולא יזכו לתיבת מייל כפולה באופן אוטומטי. עם זאת, הם יכולים לשנות את העיצוב של ממשק התיבה שלהם לעיצוב החדש של אאוטלוק בלחיצת כפתור וכן לייבא את כל פרטיהם והתכתובות הקיימות. השירות כבר מותאם למגוון רחב של שפות, ביניהן עברית.

 

לפי ההודעה הרשמית של מיקרוסופט, העיצוב החדש יכול להציג 30% יותר הודעות עם הגנה מספאם, שטח אחסון כמעט בלתי מוגבלת, מחסן דיגיטלי בענן של סקיידרייב עם 7 גיגה-בייט, ועיצוב שאינו כולל פרסומות.

 

המייל החדש של מיקרוסופט המייל החדש של מיקרוסופט צילום מסך: youtube

 

שירות המייל החדש גם מיועד להיות חברתי יותר מאי פעם, כאשר משתמשים יוכלו לייבא רשימת אנשי קשר ישירות מטוויטר, לינקדאין, גוגל ובעתיד הקרוב סקייפ. בזכות שיתוף הפעולה בין מיקרוסופט ופייסבוק, משתמשי אאוטלוק גם יוכלו לייבא את אנשי הקשר מפייסבוק - אפשרות החסומה בפני משתמשי ג'ימייל מזה תקופה ארוכה. עם זאת, רוב האפשרויות האלו היו כבר זמינות בהוטמייל דרך תוספים חברתיים רשמיים.

 

אאוטלוק החדש גם מיועד להיות חבילת פתרונות מלאה, בדומה לגוגל וליאהו מייל החדש - משתמשי ווינדוס 8 יוכלו לסנכרן את כל הפרטים האישיים שלהם, חשבונות הווינדוס שלהם ואנשי הקשר שלהם לתוך אפליקציות היומן, דואל ואנשי קשר הרשמיות שבתוך מערכת ההפעלה. בדומה לאפשרויות הקיימות באופיס 365 המקוון, משתמשים גם יוכלו לערוך מסמכי אופיס מתוך הדפדפן דרך אאוטלוק וכן לצפות בסרטונים מלאים - שוב, כלים שקיימים כרגע בג'ימייל.

 

המטרה: המשתמש העסקי

 

כרגע, נראה שהאסטרטגיה מאחורי השקת השירות החדש נועדה להקל על משתמשים עסקיים, שרגילים להשתמש בתוכנות המשרדיות ותוכנות המייל של מיקרוסופט, להתרגל לעיצוב החדש של ווינדוס 8, שכוללת תמיכה מובנית בקשת רחבה של שירותים מקוונים ושירותי ענן. עם זאת, לא ברור מדוע החברה לא בחרה לשדרג את הוטמייל הפופולרי.

 

השירות החדש הוא גם ככל הנראה חלק מהמהלך של מיקרוסופט לבנייה מחדש של המותגים הוותיקים שלה. לאחרונה היא הודיעה שווינדוס 8 לא תשתמש בחבילת האפליקציות והמותג הותיק windows live, שכולל בין השאר גם את תוכנת windows mail ותוכנת העברת המסרים המיידים live messenger.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x