$
הייטק והון סיכון

בלעדי ל"כלכליסט": פייסבוק במו"מ לרכוש את פייס.קום הישראלית

אם העסקה תצא אל הפועל, תשלם הרשת החברתית עשרות מיליוני דולרים תמורת החברה הישראלית הנחשבת למובילה בפתרונות תיוג פנים אוטומטי

מאיר אורבך ואסף גלעד 07:0128.05.12

פייסבוק מנהלת בימים אלה משא ומתן לרכישת חברת הסטארט־אפ הישראלית פייס.קום תמורת עשרות מיליוני דולרים, כך נודע ל"כלכליסט". זוהי הפעם הרביעית שבה פייסבוק פונה לפייס.קום עם הצעת רכישה.

 

פייסבוק רכשה במרץ 2011 את סנאפטו הישראלית תמורת 70 מיליון דולר במזומן ובמניות, ואם יצלח המשא ומתן מול פייס.קום תהיה זו הרכישה השנייה של הרשת החברתית הגדולה בעולם בארץ. מנכ"ל פייס.קום גיל הירש אמר ל"כלכליסט" כי "אין לנו כל חדש להודיע או לחלוק".

 

פייס.קום נחשבת לחברה המובילה בפתרונות תיוג פנים אוטומטי ברשתות חברתיות, כמו פייסבוק וטוויטר, ובמנועי חיפוש. החברה גובה את הכנסותיה מרשתות חברתיות וממנועי חיפוש באמצעות רישיון שימוש תקופתי או בהתאם למספר החיפושים שמבוצעים. הסטארט־אפ שהוקם ב־2007 השיק השנה את אפליקציית האייפון KLIK המאפשרת תיוג פנים תוך כדי צילום והעלאתו לרשתות החברתיות. לאפליקציה זו נרשמו עד כה יותר ממאה אלף הורדות ובקרוב תשיק החברה גרסה לאנדרואיד.

 

מארק צוקרברג. קנייה שנייה בישראל? מארק צוקרברג. קנייה שנייה בישראל? צילום: איי פי

 

אם תיסגר העסקה עם פייסבוק, המרוויחים העיקריים ממנה יהיו המשקיעים בפייס.קום ובראשם מנוע החיפוש הרוסי יאנדקס, הידוע גם כ"גוגל הרוסי", וחברת ההשקעות רודיום של דניאל רקנאטי. לפי אתר Crunchbase, פייס.קום גייסה משתי החברות 5.3 מיליון דולר בשני סבבים החל משנת 2009. משקיעים נוספים בפייס.קום הם יניב גולן, ממייסדי "ידע" שנמכרה ל־AOL, יריב גולן ואדן שוחט, השותף הצעיר בקרן ההון סיכון ג'נסיס. גם מייסדי החברה - המנכ"ל גיל הירש, יניב טייגמן ומוטי שניברג — עשויים להרוויח כמה מיליוני דולרים בעסקה במזומן ובמניות פייסבוק וכן לקבל תפקידים בכירים ברשת החברתית.

 

אם תושלם העסקה, צפויים המייסדים לעבור ככל הנראה לעבוד במטה פייסבוק בפאלו אלטו, שם כבר מחזיקה פייס.קום משרדים. פייס.קום מעסיקה כיום כ־20 עובדים במשרדים בתל אביב ובפאלו אלטו.

 

פייס.קום

שנת הקמה: 2007

היקף גיוסים: 5.3 מיליון דולר

משקיעים בולטים: מנוע החיפוש הרוסי יאנדקס, חברת ההשקעות רודיום, יניב גולן

משרדים: ת"א ועמק הסיליקון

עובדים: 20

מנכ"ל: גיל הירש

בטל שלח
    לכל התגובות
    x