$
חדשות טכנולוגיה

מאסטרקארד נכנסת לתחרות ישירה מול פייפאל: השיקה ארנק דיגיטלי

שירות התשלומים פייפאס ישודרג ויאפשר ללקוחות כל חברות האשראי לשלם באמצעות כרטיסיהם דרך הסלולר או הרשת. יותקן בשורה של טלפונים חכמים

הראל עילם 11:0708.05.12

חברת כרטיסי האשראי מאסטרקארד הכריזה אמש (ב') על שירות תשלומים מקוון וארנק דיגיטלי שמתחרה ישירות מול פייפאל, גוגל וגם ויזה. מאסטרקארד הודיעה על השקת Paypass Wallet Services במסיבת עיתונאים בניו אורלינס, מספר שעות לפני פתיחת CTIA, אחת מהתערוכות הגדולות ביותר בתעשיית הסלולר

והתקשורת.

 

השירות יחל לפעול בארצות הברית, קנדה ואוסטרליה ברבעון השלישי של 2012, ובהמשך בשאר העולם. הארנק יותקן בסדרה של טלפונים חדשים, ביניהם מספר מכשירים מבית נוקיה, מכשיר הדגל של HTC הטיוואנית, One X ואף הטלפון החכם הראשון מבית אינטל. אמריקן איירליינס ובארנס אנד נובל כבר הודיעו על תמיכה בשירות, וכך עשו גם בנקים בצפון אמריקה ובאירופה. אמריקן איירלינס תשתמש בפייפאס כפלטפורמת התשלומים באפליקציית הסלולר שלה.  

 

הארנק הדיגיטלי מרחיב את אפשרות התשלום הקיימת ומאפשר ללקוחות כל החברות – לא רק מאסטרקארד – לנהל עד 25 כרטיסי אשראי ולשלם באמצעותם דרך הסלולר או דרך הרשת. בדומה לפייפאל, מנהלי אתרים יוכלו לשלב כפתור שתומך ברכישה ובתשלום. המשתמשים יוכלו לנהל את מאגר הכתובות שלהם, קופונים, נקודות זיכוי ומבצעים, וכן לבדוק את מצב החשבון שלהם ולקבל התראות על כל רכישה.

 

החברה הודיעה שהיא תפתח את השירות שלה למפתחים חיצוניים, בנקים וחברות כרטיסי אשראי אחרות, מה שיאפשר להם ליצור יישומים שונים לארנק הדיגיטלי שלה דרך כלי הפיתוח של פייפאס. חברות אף יוכלו להשתמש בפתרון של מאסטרקארד כדי לפתח פתרון תשלומים ממותג נפרד משל חברת כרטיסי האשראי. ג'וף אידיסון, ראש חטיבת הסחר המקוון, אמר לאתר ComputerWorld כי אף שהחברה לא תקבל כל תגמול כאשר חברות חיצוניות ישתמשו בפלטפורמה שלה, הוא עדיין חושב ש-80% מכל הרכישות יהיו סביב מאסטרקארד.

 

פייפאס הושק לראשונה ב-2005 בשיתוף פעולה עם נוקיה, כשירות המאפשר ללקוחות לשלם באמצעות הטלפון הסלולרי שלהם, אבל מעולם לא זכה לחדירה גבוהה בארצות הברית. למרות זאת החברה השיקה למעלה מחצי מיליון נקודות מכירה, בעיקר ברחבי ארצות הברית ומזרח אירופה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x