שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הסטארט-אפים המבטיחים 2012

מקום 5 - AeroScout: השבב שבודק אם שכחתם לשטוף ידיים

משבבי מעקב אחר תינוקות במחלקת לידה, ועד השבב שייאתר את הכורה הצ'יליאני הבא שיימצא במעמקי האדמה. שבבי המעקב מבוססי ה WiFi של אירוסקאוט מוצאים כל מה שלא הייתם רוצים לאבד

אסף גלעד 11:5425.04.12
 • לכל הכתבות בפרויקט 50 הסטארט-אפים המבטיחים
 •  

  אירוסקאוט פיתחה שבבי מעקב מיוחדים אשר מסוגלים לאתר כל חפץ או אדם שאליהם הם מוצמדים, כל עוד יש קליטת WiFi באזור. את הזינוק במכירותיה בשנים האחרונות היא חייבת בעיקר לשוק בתי החולים, שם מסייעת אירוסקאוט באיתור מכשירי אינפוזיה או ציוד ניתוח, ואפילו חולי אלצהיימר או חולי נפש שיש חשש כי יברחו מהמחלקה.

   

  עובדי אירוסקאוט במשרדים ברחובות. צומחת ב-25% בשנה עובדי אירוסקאוט במשרדים ברחובות. צומחת ב-25% בשנה צילום: עמית שעל

   

  לאחרונה אף השיקה החברה שבב המוצמד לזרועו של הרופא, שבודק את מספר הפעמים שבהן הוא רוחץ את ידיו כדי לעודד אותו להקפיד על שמירת נוהלי שטיפת ידיים ולמנוע זיהומים. שבב חדש נוסף מחובר לחבל הטבור של תינוקות במחלקת היולדות, והוא מסוגל לאכן את מיקומו במחלקה או להתריע על לקיחת תינוק שלא ברשות.

   

  בשנה האחרונה פרצה אירוסקאוט, שצומחת מדי שנה בכ־25% בהכנסותיה ובמספר הלקוחות שלה, לכמה שווקים חדשים. השבבים שלה נכנסו אל המיינסטרים של התעשייה, למשל אל קו הייצור של ענקית כלי הרכב החקלאיים ג'ון דיר וענקית הצמיגים קונטיננטל טיירס, שמצמידות לכל רכיב שבב היודע את מקומו, דבר שמונע מחסור במהלך הייצור.

  אירוסקאוט - מונעים זיהומים מיותרים אירוסקאוט - מונעים זיהומים מיותרים

   

  החברה הישראלית גם מנטרת את מיקומם של עובדים במכרות ובאסדות קידוח גז ונפט. הניטור נעשה בעיקר לצורכי איתור עובדים במקרי חירום, אז מסוגל השבב גם לדעת אם העובד נמצא במצב של אי־תנועה, מה שיכול לרמז על פגיעה בו. בנוסף, החיישן מסוגל להעביר מדידת טמפרטורה ולחות, ואם מדובר במכשיר חשמלי — גם את רמת ההספק שלו.

   

  אירוסקאוט הגדילה את הכנסותיה ל־50 מיליון דולר בשנה. כמו כן היא שומרת על רווחיות וגם על קשרים עסקיים הדוקים עם סיסקו ואינטל, שתיהן משקיעות בחברה וגם מפיצות את מוצריה. השנה הסיכויים לאקזיט גבוהים מתמיד — בין אם תהיה זו ההנפקה שחלמה עליה החברה בשנים האחרונות או שמא רכישה.

  בטל שלח
   לכל התגובות
   x