שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הסטארט-אפים המבטיחים 2012

מקום 4 - Kenshoo: החזאים של עולם הפרסום

החברה, שכבר סירבה להצעת קנייה מגוגל, מאפשרת ללקוחותיה לשנות קמפיינים בזמן אמת

אסף גלעד 11:5325.04.12
 • לכל הכתבות בפרויקט 50 הסטארט-אפים המבטיחים
 •  

  קנשו מפתחת טכנולוגיה המשפרת את יעילותם של קמפיינים פרסומיים ברשת. מייקל מוריץ, שותף בכיר בקרן סקויה שנחשב גם למשקיע מרכזי בחברה, מתגאה בכך שקנשו "מאפשרת למפרסמים לחזות את ההחזר על ההשקעה בפרסום כפי שחוזים את מזג האוויר".

   

  עובדי קנשו מציגים את רשימת הלקוחות של החברה עובדי קנשו מציגים את רשימת הלקוחות של החברה צילום: אוראל כהן

   

  המערכת האוטומטית שלה מאפשרת למפרסם לדעת בדיוק מה קורה בכל רגע במקומות החשובים ברשת: גוגל, פייסבוק, גרופון, פורסקוור, ורשתות פרסום דוגמת דאבל־קליק.

   

  החברה מנטרת בזמן אמת את התנועה ברשת, בוחנת מה הגולשים מחפשים במנועי החיפוש, אילו פרסומות זוכות לפופולריות בפייסבוק ומהם הנושאים החמים ברשת. היא מתריעה על כך בזמן אמת ובאופן אוטומטי ללקוחותיה המפרסמים ומאפשרת להם לשנות את הקמפיין בתוך שברירי שניות כדי להוזיל את עלותו ולהגביר את יעילותו.

  . .

   

  האלגוריתם של קנשו יכול לזהות, למשל, שמודעה המשווקת חבילת נופש ליוון תהיה פופולרית ברגע נתון עבור גברים מעל גיל 45, על פני מודעה המשווקת חבילת נופש לטורקיה.

   

  תחום זה מצטרף לטכנולוגיה ותיקה יותר של החברה, שסייעה ללקוחותיה המפרסמים לדעת אילו מילות חיפוש כדאי לקנות בכל רגע במנועי החיפוש ובכך לחסוך הון רב על קניית מילים מיותרות. פעילות נוספת היא שילוב הטכנולוגיה שלה בגרופון ובשירות העסקים הקטנים של eBay, אקס קומרס, פעילות הפונה לקהל המפרסמים הקטנים והבינוניים ומביאה לחברה שיעורי צמיחה גבוהים המגיעים ל־700% בשנה.

   

  החברה, שכבר סירבה להצעת רכישה מצד גוגל, שווה לפי הערכות לפחות חצי מיליארד דולר ומונה כיום 300 עובדים — פי ארבעה ממספר העובדים לפני כשנתיים. במהלך השנה האחרונה היא גם הכפילה את הכנסותיה, שמגיעות לפי הערכות בשוק לכ־80 מיליון דולר בשנה. בשנה האחרונה הקימה קנשו מעבדת מחקר במשרדיה בתל אביב, המפתחת אלגוריתמים חדשניים למעקב אחר קמפיינים פרסומיים ברשת. אחד הכיוונים העתידיים שאליו מעוניינת החברה להתרחב בעקבות מחקר שהתבצע במעבדה הוא תחום מודעות הפרסום ברשתות, שבו פעילות שחקניות ענק כגון דאבל־קליק של גוגל ומדיה מיינד הישראלית.

   

  בשנה הקרובה תמשיך קנשו לפתח במעבדותיה דרכים חדשות למדוד יעילות קמפיינים פרסומיים וכנראה תמשיך לסרב להצעות רכישה מזדמנות, לפחות עד הרגע שבו תגיע ההצעה שתצדיק את כל הסירובים שקדמו לה.

  בטל שלח
   לכל התגובות
   x