$
אינטרנט

זהירות: סוס טרויאני פגע במאות אלפי מחשבי מק

אף שאפל נוהגת לטעון שהמחשבים שלה אינם פגיעים לווירוסים, "פלאשבק" הצליח להשתלט על 600 אלף מחשבי מק

יוסי גורביץ 12:1305.04.12
סוס טרויאני המכונה Flashback השתלט על כ-600 אלף מחשבי מק, והוא מפעיל אותם כבוטנט - רשת מחשבים המסייעת לו להתפשט הלאה. נתונים אלה עולים מדיווח של חברת האבטחה הרוסית Dr. Web. אפל טוענת באופן מסורתי כי בניגוד ל-PC, מחשביה אינם פגיעים לווירוסים.

 

פלאשבק זוהה לראשונה

בסוף 2011, כשהוא מתחזה למתקין נגן פלאש. עם הזמן, ובמיוחד בחודשיים האחרונים, הוא החל לנצל פרצות בג'אווה, ואם המחשב איננו משתמש בגרסה החדשה ביותר של ג'אווה, התוכנה הזדונית מסוגלת להתקין את עצמה מתוך עמוד רשת נגוע.

 

גרסה שזוהתה בחודש האחרון מבקשת מהמשתמש גישה לסמכויות ניהול המחשב (Administrator), ואם היא מקבלת הרשאות כאלה - היא מתקינה את עצמה כאפליקציה. גרסאות אחרות פועלות בחשאי על המחשב מבלי לעדכן את המשתמש על עצם קיומן. התוכנה הזדונית מחפשת את הגנות האנטי-וירוס שעל המחשב, ולאחר מכן עוקפת אותן ויוצרת מגע עם שרתי בוטנטים ברחבי הרשת.

 

על פי הנתונים של חברת האבטחה הרוסית, 56.6% מהמקים הנגועים נמצאים בארה"ב, 19.8% בקנדה, ו-12.8% מהם בבריטניה. מבין המקים הנגועים בארה"ב, 278 מהם רשומים בקופרטינו – שם יושב המטה של אפל.

 

אף שהתוכנה הזדונית החלה לנצל פרצות ג'אווה כבר לפני חודשיים, רק עכשיו יצא טלאי שמסוגל לטפל בפלאשבק - והוא אינו רשמי. משתמשי מק שחושדים שהמחשב שלהם נגוע מתבקשים לפעול על פי ההנחיות המופיעות כאן כדי להסיר את הסוס הטרויאני.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x