$
אפליקציות

מישהו נדחף לכם לתמונה? תסירו אותו

לידיעת אוהבי הצילום: אפליקציה חדשה שנמצאת בפיתוח תאפשר הסרה פשוטה של אנשים וחפצים מתמונות שצילמתם. איך זה יעבוד?

שי רינגל 16:4915.02.12
אין מי שלא נתקל בבעיה הזאת: אתם מצלמים חבר או חברה, ומגלים שאת הנוף שרציתם לתפוס מאחוריו מסתירים אנשים שעברו במקרה, או אפילו שמישהו נכנס לכם לתמונה בכוונה והרס אותה (תופעה הידועה כפוטובומב). נכון, לעתים נדירות סלבריטי יכול להיכנס לכם לפריים, אבל רוב המשתמשים עדיין היו רוצים למחוק אנשים או חפצים בלתי רצויים שרק יכולים להפריע לתמונה.

 

חברה בשם סקאלדו (Scalado) טוענת שהיא מצאה פתרון לבעיה, בעזרת שירות חדש שיעזור לנו לשלוט יותר טוב בתמונות שאנחנו מצלמים. בעזרת האפליקציה שסקאלדו תציע בעתיד לסמארטפונים, נוכל לאפשר למצלמה שלהם לזהות פריטים בתוך הפריים המצולם ופשוט להסיר אותם.

 

ההדגמה של התוכנה, שאפשר לראות בסרטון המצורף, מציגה ממשק פשוט - אתם מצלמים את התמונה, ולוחצים על האדם או העצם שאותו הייתם רוצים להסיר מהתמונה שהרגע צילמתם. בתוך פחות משניה האובייקט הלא רצוי נעלם והרקע מתגלה. נשמע כמו מדע בדיוני, אבל בסקאלדו טוענים שהטכנולוגיה שלהם כבר שם - לא עוד לחכות עד שכולם יזוזו מהרקע, לא עוד לגרום לאנשים מסביבך להרגיש לא בנוח כשהם חוצים את הפריים, וכמובן שהאפשרויות לא נגמרות כאן.

 

 

עולם הצילום משתנה

 

איך זה עובד? האפליקציה שפיתחה סקאלדו סורקת את האיזור של התמונה בכל רגע נתון, ומתאמת בין התמונות שהיא סורקת לכדי תמונה אחת. האפליקציה עדיין לא נוסתה, ולא ניתן לדעת עד כמה סרטון ההדגמה שהחברה הציגה מדויק. ניתן לשער שכמו רוב הטכנולוגיות החדשות, גם הפעם ייקח עוד זמן עד שהשירות יפעל באופן יעיל.

 

האפליקציה של סקאלדו מצטרפת לעוד חידוש טכנולוגי שעשוי לשנות את הדרך שבה אנחנו מצלמים - המצלמה של לייטרו, שבה תוכלו לשנות את הפוקוס של התמונה אחרי שצילמתם אותה. נראה שעל רקע היחלשותו של שוק המצלמות לטובת הסמארטפונים - התקופה האחרונה מבטיחה רבות לעולם הצילום.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x