$
חדשות טכנולוגיה

נורטל מכרה את כל מאגר הפטנטים שלה ב-4.5 מיליארד דולר

הקונים: "מאגד" חברות הכולל את אפל, מיקרוסופט, RIM, סוני ואחרות - אך לא את גוגל. אישור העסקה תלוי בבית המשפט בארה"ב ובקנדה, וצפוי להתבצע עד הרבעון השלישי השנה

שי ענבל 14:1301.07.11

נורטל נטוורקס תמכור את 6,000 הפטנטים שלה בתחום התקשורת בלא פחות מ-4.5 מיליארד דולר, לאיגוד חברות שהוקם לצורך הרכישה וכולל את אפל, מיקרוסופט, RIM (יצרנית בלקברי) והחברות סוני ואריקסון. כך הכריזה החברה אתמול. נעדרת בולטת מהרשימה היא גוגל, שבזמנו כמעט וסגרה עם נורטל קנייה של הפטנטים ב-900 מיליון דולר. העסקה בסופו של דבר התעכבה, בעיקר בגלל הצעות מפתות יותר שקיבלה  - מה שהשאיר את גוגל מחוץ למשחק.

 

העסקה, כאמור, לא מתבצעת מול חברה אחת, אלא מול שורה של חברות טכנולוגיה מובילות שכולן יזכו לשימוש ללא הגבלה בפטנטים (ובבקשות לפטנטים) של נורטל, מה שיזכה אותן בעיקר בחסינות משפטית אל מול תביעות הדדיות - תופעה שהתרחבה בשנים האחרונות בעיקר בגלל התפתחות שוק הסמארטפונים.

 

מנקודת המבט של גוגל מדובר בתרחיש לא חיובי, בלשון המעטה: אפל, יצרנית האייפון, מיקרוסופט, יצרנית Windows Phone ו-RIM, יצרנית הבלקברי יוכלו לתבוע את מתכננת מערכת ההפעלה אנדרואיד ושותפותיה, מה שעלול להוביל ל"מלחמת התשה" באמצעות תמלוגים שיועברו אליהם. לאחרונה נודע כי מיקרוסופט מקבל מחברת HTC כ-5 דולר על כל מכשיר אנדרואיד שזו מוכרת.

 

אישור העסקה תלוי בחותמת של בית המשפט בארה"ב ובקנדה. בהכרזתה הודיעה נורטל כי היא מצפה להשלים את מכירת הפטנטים עד הרבעון השלישי השנה.

 

נורטל נטוורקס, על כל חטיבותיה בכ-150 מדינות, ביניהן ישראל, הוכרזה כפושטת רגל מ-2009. מאותה שנה היא החלה למכור את כל נכסיה על מנת לכסות את החובות שהצטברו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x