• תפריט
אינטרנט

גוגל מציגה: גרסה חדשה לאנדרואיד ואלטרנטיבה ל-iTunes

באירוע שהקדישה גוגל למערכת ההפעלה החדשה לטאבלטים, אנדרואיד Honeycomb, הושקה גם הוובסטור - שמאפשרת התקנת יישומים ישירות מהדפדפן וסינכרון למכשירים. בנוסף הוצגה אפשרות לבצע רכישות בתוך אפליקציות

שי ענבל 21:3002.02.11

באירוע שנערך היום (ד') במטה גוגל בקליפורניה הציגה החברה את הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה אנדרואיד, המכונה Honeycomb. זו נחשבת לגרסה השלישית של מערכת ההפעלה, וככל הנראה היא מיועדת רק לטאבלטים.

מה דעתך על מניית GOOGLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בנוסף הוצגה תוספת משמעותית לאנדרואיד מרקט, חנות האפליקציות של אנדרואיד: ה-Android Market Webstore. מדובר בחנות אינטרנטית שמציגה את האפליקציות במרקט בדפדפן. באמצעות חשבון הגוגל יכולים משתמשי אנדרואיד לרכוש ולהוריד יישומים - ואלה יסתנכרנו למכשיר שברשותם באופן אלחוטי, על גבי WiFi ו-3G. ממשק החנות, שזמין ב-market.android.com, דומה מאוד לזה של ה-Chrome Webstore, אך ניתן להיכנס אליו מכל הדפדפנים.

 

הרכישות מוצמדות לחשבון הגוגל של המשתמשים, שיכולים להתקין את האפליקציות שקנו במכשירים שונים שברשותם - אם שדרגו או איבדו את המכשיר הקודם. על פי בדיקה שביצענו, החנות זמינה בישראל ואף מציגה חלק מהקטגוריות בעברית, וניתן לנווט בה ללא קושי ולראות צילומי מסך וקטעי וידיאו.

 

פיצ'ר נוסף שהוכרז באירוע הוא In-App Purchases: אפשרות לבצע רכישות בתוך האפליקציות. הדבר יאפשר למפתחים להציע גרסאות Premium, או למכור תכנים בקלות למי שהוריד כבר את היישום שיצרו. באירוע הודגמה גרסת האנדרואיד של המשחק הפופולרי Tap Tap Revenge המשתמשת בתכונה. לפי גוגל, המנגנון יהיה זמין למשתמשים עד סוף הרבעון הנוכחי.

 

Honeycomb. מתאימה במיוחד לטאבלטים Honeycomb. מתאימה במיוחד לטאבלטים

 

יישומי הבסיס עברו מייקאובר

 

Honeycomb הודגמה באירוע על ה-Xoom של מוטורולה, טאבלט האנדרואיד הראשון שיגיע עם מערכת ההפעלה. לפי ההדגמה מכילה שיפורים רבים לעומת קודמותיה, המותאמות לטלפונים. בין היתר הודגם פיצ'ר חדש לחלוטין עבור אנדרואיד: שיחות וידיאו. מדובר ביכולת לשוחח עם חברים ב-WiFi (וברשת סלולרית) בטאבלטים עם מצלמה קדמית. יש להניח שהתכונה תגיע בקרוב גם לסמארטפונים.

 

בין השיפורים הנוספים שהוצגו ניתן למצוא מערכת התראות חדשה, תמיכה בווידג'טים מורכבים ועיצוב חדש לגמרי לרבים מיישומי הבסיס באנדרואיד. כך, לדוגמה, אפליקציית ג'ימייל מחולקת לשני פאנלים, האחד מציג את רשימת המיילים והשני את תוכן המייל שנבחר - ממשק דומה מאוד ליישום המייל באייפד. כמו כן, גם היישום של יוטיוב עוצב מחדש והוא נראה כמו מעין "גלריה" עשירה ותלת-ממדית. יישומים אחרים, כמו המפות והמוסיקה הותאמו גם הם למסך גדול יותר של 7 אינץ' ומעלה, כך שיוכלו להכיל פרטים רבים.

 

על הבמה הודגם גם יישום ישן יותר שפועל על גרסת Honeycomb - המשחק Fruit Ninja לאנדרואיד. כפי שניתן היה לצפות, היישום מתפרש על מסך מלא ואינו מאבד מאיכותו. בגוגל מדגישים כי המפתחים אינם צריכים לעשות התאמות מיוחדות לגרסת הטאבלט כדי שתרוץ כהלכה. בכך שונה אנדרואיד מ-iOS של אפל, שבה אפליקציות האייפון רצות על האייפד בגרסה מוקטנת. עם זאת, המפתחים יכולים להתאים את האפליקציות למסך הגדול, אם ירצו בכך.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x