• תפריט
אינטרנט

סלקום: תשלום על פי מהירות האינטרנט, לא נפח הגלישה

החברה תבטל את תשלום המינימום לדור השלישי, ולא תעמיס על החבילות שירותים נלווים. רק לקוחות שיקנו מכשיר חדש יוכלו להתחבר לחבילות

גילעד נס 10:1230.01.11

סלקום הציגה הבוקר (א') חבילות אינטרנט סלולרי ללא הגבלת נפח גלישה, כאשר הלקוח יכול לבחור במהירות הגלישה ולשלם בהתאם. כך, למשל, חבילה המאפשרת מהירות הורדה והעלאה של עד 512 קילו-ביט לשניה תעלה 49.9 שקל לחודש, ללא הגבלת נפח התעבורה.

 

מעבר לחבילות אלו יוביל לביטול

התשלום החודשי הקבוע של הלקוח על שירות הדור השלישי, שלקוחות רבים התלוננו כי נכפה עליהם אף על פי שאין ברצונם לעשות בו שימוש כלל, מה שגרם למשרד התקשורת להכריז כי יפעל לביטול תשלום זה.

 

החבילה הבסיסית שתציע החברה אינה כרוכה בעלות, והיא מאפשרת גלישה במהירות של עד 384 קילו-ביט לשניה בפורטל התוכן של סלקום בלבד. החבילה המהירה ביותר מציעה מהירות הורדה של עד 2.8 מגה-ביט לשניה, ומהירות העלאה של עד 1.2 מגה-ביט לשניה, תמורת 139.9 שקל לחודש.

 

החבילות מיועדות לטלפונים מהדור השלישי ו-3.5 בלבד, כך שלא ניתן לעשות בהן שימוש בחיבור באמצעות מודמים סלולריים או טאבלטים כמו האייפד והסמסונג גלקסי טאב, שנמכרים בחודשים האחרונים בישראל. בנוסף, לחבילות החדשות של סלקום ניתן להתחבר רק כאשר הלקוח רוכש מכשיר חדש בעת כניסתו לחברה או משדרג למכשיר חדש כלקוח קיים.

 

החידוש הגדול בחבילות אלו, מלבד האפשרות שלא לשלם כלל על אינטרנט סלולרי, היא בכך שסלקום לא מעמיסה שירותים נלווים על חבילת האינטרנט - עד כה נהגו כל החברות להציג חבילת אינטרנט בסיסית בנפח 5 מגה-בייט, שבה שולבו שירותים כדוגמת ניווט, גיבוי תוכן ורינגטונים, ולגבות על חבילה זו בין 20 ל-40 שקל.

 

סלקום: "החבילות נבנו לפי דפוסי השימוש"

 

עד כה איפשרה סלקום למשתמשי הטלפונים הסלולריים להתחבר לחבילות אינטרנט במהירות אחידה, תוך הגבלת נפח התעבורה החודשי ותשלום עבור הנפח שנבחר, או תשלום לפי צריכה, שהיה יקר משמעותית מתשלום מראש עבור נפח מסויים.

 

סמנכ"ל השיווק של סלקום, עדי כהן, מסר כי החברה מבקשת לשנות את מודל התמחור ולפשט אותו לטובת הלקוח. לדברי החברה, החבילות המוצעות נבחרו לאחר בחינת דפוסי השימוש של הלקוחות. החל מתחילת החודש מציעה סלקום תוכניות ללא התחייבות כלל, אך חלקן כוללות דמי שימוש לדור השלישי. מהחברה נמסר כי עם הצגת חבילות האינטרנט החדשות יעודכנו גם חלק מהתוכניות, וללקוח יוצעו חבילות ללא דמי שימוש בדור השלישי.

 

ניתן להניח כי באמצעות התמחור החדש בחברה מבקשים גם למנוע שימוש נרחב בפתרונות של שיחות על גבי האינטרנט הסלולרי (VoIP) לטלפונים סלולריים וקוויים אחרים, המוצעים כיום בידי חברות כדוגמת פרי טלקום, סמייל וסיפמי.

 

בהתחשב בכך שלקוח מתקדם המבקש לעשות שימוש בפתרונות אלו משתמש גם בישומים נוספים הדורשים מהירות אינטרנט גבוהה יותר (וידיאו, גישה לקבצים מרוחקים, משלוח דואר אלקטרוני עם קבצים מצורפים), חבילות האינטרנט בעלות המהירויות הנמוכות אינן רלוונטיות עבורו. בחירה בחבילות האינטרנט המהירות יותר עשויה להביא להוצאה מצטברת (עלות האינטרנט והתשלומים לספק ה-VoIP) שלא תהיה כדאית ללקוח.

 

לפני כחצי שנה הציגה פלאפון תמחור על פי מהירות הגליש עבור לקוחות העושים שימוש במודמים סלולריים ובמחשבים ניידים שבהם משולבים מודמים שכאלה, אך ציינה כי היא שומרת לעצמה את הזכות להאט את מהירות הגלישה לאחר שהלקוח מגיע לצריכה מצטברת של 10 או 15 ג'יגה-בייט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x