חדשות טכנולוגיה

משחקי תלת-ממד בלי משקפיים: נינטנדו השיקה את הקונסולה 3DS

הקונסולה החדשנית תומכת גם בסרטים ובצילום תלת-ממדי. תהיה זמינה בארה"ב תוך כחודשיים, תמורת 250 דולר. לאחרונה עלה חשש כי היא עלולה לפגוע בבריאות

אבנר קשתן 17:0519.01.11

נינטנדו השיקה אחר הצהריים (ד') בניו יורק את ה-3DS, קונסולה ניידת תלת-ממדית, שעל ייצורה דיווחה לראשונה לפני כשנה. הקונסולה צפויה להגיע למדפים ב-27 למרץ, ומחירה בארה"ב יעמוד על 250 דולר.

 

המכשיר כולל שני מסכים: מסך בגודל 3.5 עם תמיכה בתלת-ממד, וכן מסך מגע בגודל 3 אינץ'. זוהי הקונסולה הראשונה שתציע לשחק במשחקים תלת-מימדיים ללא משקפיים מיוחדים, וכן לצפות בסרטי תלת-ממד, ולצלם בשלושה ממדים עם המצלמה המצורפת.

 

30 משחקים צפויים להיות זמינים ל-3DS מיד עם הגעתה לשוק, או בשבועות שלאחר מכן. בין היתר יוצעו למשתמשים גרסאות תלת-ממדיות של משחקים ותיקים, כגון משחק הכדורגל Pro Evolution Soccer, זלדה ומשחק המכות Super Street Fighter 4.

 

נינטנדו 3DS. משחקים קלאסיים בתלת-ממד נינטנדו 3DS. משחקים קלאסיים בתלת-ממד צילום: בלומברג

 

בנוסף, על פי התכנון, יגיעו למדף גם משחקים חדשניים יותר, כולל ערכת משחקי מציאות מרובדת (Augmented Reality), המשתמשים במצלמת המכשיר כדי לשלב במשחק את הסביבה הפיזית שבה נמצא המשתמש.

 

ה-3DS יתמוך במשחקים מקוונים דרך רשתות WiFi, ובמציאה אוטומטית של שחקנים אחרים הנמצאים בקרבת מקום. הקונסולה תאפשר משחקים מרובי משתתפים איתם, וכן צפייה במשחקים ציבוריים.

 

לאחרונה עלו חששות שלפיהם טכנולוגיית התלת-ממד שבה עושה נינטנדו שימוש עלולה להזיק לעיניים. ככל הנראה היא תיאלץ להזהיר את השחקנים מפני שימוש ממושך בקונסולה, וכן להבהיר כי היא אינה מיועדת לילדים מתחת לגיל 6.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x