$
חדשות טכנולוגיה

סטיב ג'ובס שוב יוצא לחופשת מחלה: "אשאר מנכ"ל אפל"

הודיע כי יעביר באופן זמני את ניהול החברה למנהל התפעול, טים קוק. ג'ובס, הסובל משורה של בעיות בריאותיות, יצא לפני כשנתיים לחופשת מחלה בת שישה חודשים. אפל צפויה להציג מחר את דו"חותיה לרבעון הרביעי של 2010

שהם לוי ועומר כביר 15:5117.01.11

מנכ"ל אפל, סטיב ג'ובס, הודיע אחר הצהריים (ב') כי הוא לוקח חופשה נוספת בשל הבעיות הבריאותיות שמהן הוא סובל. עם זאת, הבהיר כי יישאר בתפקיד מנכ"ל אפל. מי שיופקד על ניהולה השוטף של החברה יהיה טים קוק, מנהל התפעול הראשי שלה. מחר צפויה אפל לפרסם את דו"חותיה לרבעון הרביעי של 2010. המסחר בוול סטריט היה סגור היום, אך בבורסת גרמניה צנחה כבר מניית החברה ב-6.4% בעקבות ההודעה.

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"לבקשתי, הדירקטוריון העניק לי חופשת מחלה כדי שאוכל להתמקד בבריאותי. אני אמשיך לכהן כמנכ"ל החברה ואהיה מעורב בהחלטות האסטרטגיות המרכזיות. ביקשתי מטים קוק להיות אחראי על התפעול השוטף של אפל. אני אוהב את החברה ומקווה לחזור בהקדם. בינתיים משפחתי ואני נשמח נעריך שתשמרו על הפרטיות שלנו", כתב סטיב ג'ובס לעובדי אפל היום. ההודעה פורסמה באתר החברה.

 

ג'ובס יצא לחופשת מחלה ראשונה בינואר 2009, בטענה שהוא רוצה לצאת מאור הזרקורים ולטפל בבריאותו. במהלך ההיעדרות שלו המשיכה אפל להתחזק, והמכירות שלה עקפו את הערכות האנליסטים.

 

הונו האישי של סטיב ג'ובס מוערך בכ-5.5 מיליארד דולר, ונחשב לאחד האישים המשפיעים ביותר בתעשיית ההייטק ובכלכלה העולמית בכלל, ואף נבחר לאיש השנה של ה"פייננשל טיימס".

 

ג'ובס והאייפון 4. שורה של הצלחות ג'ובס והאייפון 4. שורה של הצלחות צילום: בלומברג

 

האיש הכי מזוהה עם אפל

 

לסטיב ג'ובס היסטוריה לא פשוטה של בעיות רפואיות, שכבר אילצו אותו בעבר להפסיק זמנית את פעילותו באפל. באמצע 2004 הודיע ג'ובס לעובדים שהוא אובחן כסובל מסרטן הלבלב, שממנו נרפא ביולי אותה שנה בתום הליך רפואי מורכב. גם אז הוביל קוק את החברה בהיעדרו.

 

בשנים שלאחר מכן, ציינו פרשנים רבים שג'ובס נראה כחוש במיוחד בהופעותיו הציבוריות. בינואר לפני שנתיים הודיע ג'ובס שהוא סובל מחוסר איזון הורמונלי זה כמה חודשים. לפני כשנתיים, ב-14 בינואר, הודיע ג'ובס שמצבו הרפואי מסובך מכפי שחשב ושהוא יוצא לחופשת מחלה. אז, בניגוד להיום, תחם ג'ובס את היעדרותו לתקופה של שישה חודשים.

 

ג'ובס חזר לחברה כמובטח ביוני והוביל את מאמצי פיתוח האייפד, שנחשף על ידו לפני כשנה. עם זאת, בסמוך לחזרתו נחשף שבמהלך היעדרותו, באפריל 2009, עבר ג'ובס השתלת כבד. עובדה זו לא נחשפה על ידי אפל עצמה, אלא ב"וול סטריט ג'ורנל".

 

סטיב ג'ובס הוא הדמות המזוהה ביותר עם חברת אפל, ונתפס בקרב רבים כאחראי הבלעדי להצלחתה העצומה של החברה בעשור האחרון, עם מוצרים כמו האייפון, האייפד והאייפוד. עובדה זו, לצד מצבו הרפואי הלא יציב, מעוררת חששות רבים בקרב בעלי המניות, שלא פעם דורשים מהחברה להציג תוכנית ירושה מסודרת.

 

בשבוע שעבר הודיעה אפל כי קבוצה של בעלי מניות תעלה את הנושא בישיבת בעלי המניות השנתית של החברה, ותדרוש לחייב את הדירקטוריון להציג תוכנית כזו. החברה המליצה לבעלי המניות להצביע נגד ההחלטה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x