$
משחקים

כשהגיטרה בוכה: יצרנית המשחק "רוק בנד" נמכרה תמורת 50 דולר

עם דעיכת טרנד משחקי המוזיקה, העדיפה חברת התקשורת ויאקום להפטר מהנכס היקר, ולהרוויח בדרך 150 מיליון דולר בהטבות מס

אבנר קשתן 18:4004.01.11

תאגיד התקשורת ויאקום הוציא למכירת חיסול את הרמוניקס, יצרנית משחק המוזיקה רוק בנד (Rock Band), והעביר אותה תמורת 50 דולר בלבד לידי בית ההשקעות קולומבוס - כך מדווח בלוג הטכנולוגיה של "הוול סטריט ג'רנל", All Things D.

 

העסקה בוצעה עוד בדצמבר, אך הסכום המגוחך שבו היא בוצעה נחשף רק כעת. ויאקום רכשה את החברה ב-2006 תמורת 175 מיליון דולר. בסדרת "רוק בנד" יצאו שלושה כותרים, וכן משחק שהוקדש לשירי הביטלס.

 

 

הסיבה שוויאקום מכרה את היצרנית כמובן אינה קשורה לתגמול הזעום שהיא מקבלת, השווה למחיר עותק בודד של המשחק. לפי הדיווחים, הקונה לוקחת גם את ההתחייבויות והחובות של הרמוניקס, הכוללות תשלומי תמלוגים גבוהים לחברות הקלטה תמורת השימוש בשיריהם במשחקים. כמו כן יצטרכו בקולומבוס להיפטר מכמות גדולה של עותקים וציוד נלווה למשחקים שנשארו במחסנים, ושעלותם לויאקום עברה את צפי ההכנסות מהמשחק.

 

המבנה הפיננסי של הסכם המכירה מאפשר לויאקום לרשום הפסדים על החטיבה, ולקבל הטבות מס בסך של כ-150 מיליון דולר, סכום המחזיר חלק נכבד מההשקעה הראשונית. מקולומבוס נובה לא התקבלה תגובה בנוגע למחיר העסקה, אך החברה פרסמה הודעה שלפיה היא מתכוונת להמשיך בפיתוח המותג "רוק בנד". לפי שעה לא ידוע מה יהיה עתידה של הרמוניקס ועובדיה תחת הבעלים החדשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x