שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

מהיום: ניתן לרשום כתובות דומיין בעברית

איגוד האינטרנט הישראלי מאפשר כעת לכל גולש לרשום כתובות תחת הסיומת co.il או org.il. המחיר? החל מ-69 שקל לשנה.

כתב כלכליסט 17:4626.12.10

 

רוצים את "co.il.בדיחה"? "org,.il.צרכנות"? עכשיו אתם יכולים: הרישום לכתובות אינטרנט (URL) בעברית נפתחה היום בשעה 14:00, כאשר ההרשמה היא בשיטת "כל הקודם זוכה". חברות, עמותות ומשרדי ממשלה יכלו כבר בחודשים האחרונים לשריין לעצמם דומיין בעברית בהתאם לשמם הרשמי או

לסימן המסחר שלהם.

 

לדברי איגוד האינטרנט, האחראי על רישום הכתובות, תוך חודשים ספורים תוגדר גם הסיומת של ישראל בעברית. אם, למשל, היא תוגדר כ"יש", יהיה ניתן לרשום כתובות כמו "כלכליסט.יש". לדברי האיגוד, עם אישור המהלך, כתובות בעברית שיירשמו תחת סיומת .il יפעלו גם עם הסיומת העברית החדשה. האיגוד כבר רשם לעצמו כתובת עברית.

 

מחירי הדומיינים בעברית משתנים בין חברות רישום הדומיינים השונות. אינטרספייס, הזולה מכולן, מאפשרת לרשום דומיין עברית תמות 69 שקל לשנה הראשונה; LiveDNS ו-G@lcomm גובות 80 שקל לשנה כל אחת; ופליגון ודומיין דה נט דורשות שתיהן 115 שקל לשנה.

בנוסף, דומיין דה נט גם מאפשרת רישום כתובות בעברית מלאה (עם סיומות .קום, .נט ו-.ארג), תמורת 210 שקל בשנה עם התחייבות לשנתיים. ואולם, במקרה זה מדובר ביוזמה פרטית של החברה עם ספקיות האינטרט הישראליות, וכתובת אלו לא יעבדו, למשל, בעת גלישה בחו"ל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x