$
משחקים

משחק מלוכלך: אקטיוויז'ן תובעת את Electronic Arts ב-400 מיליון דולר

ענקית המשחקים אקטיוויז'ן, שעומדת בין היתר מאחורי "וורלד אוף וורקראפט", טוענת שיריבתה הגדולה EA פיתתה שני עובדים בכירים להפר את חוזיהם ולעבור אליה. דובר מטעם EA: "התביעה קטנונית"

אבנר קשתן 15:2722.12.10

מאבק ענקים בעולם משחקי המחשב: חברת אקטיוויז'ן-בליזארד, העומדת מאחורי להיטי ענק כמו וורלד אוף וורקרפט ו-Call of Duty, תובעת פיצויים בגובה 400 מיליון דולר מהמתחרה הגדולה, Electroic Arts - כך מדווחת סוכנות הידיעות AP. הרקע: מעברם של שני עובדים בכירים מאקטוויז'ן ל-EA.

 

הסכסוך החל בתביעה שהגישו בחודש מארס שני הבכירים, וינס זאמפלה וג'ייסון וסט, נגד אקטיוויז'ן. השניים טענו כי ענקית המשחקים פיטרה אותם על מנת שלא לשלם להם תגמולים על עבודם במשחקי Call of Duty, ודרשו 36 מיליון דולר. השניים לא עבדו ישירות על המשחק האחרון בסדרה, Call of Duty: Black Ops, שהכניס מעל מיליארד דולר מאז שהושק. עם זאת החברה שהקימו השניים ושנקנתה על ידי אקטיוויז'ן, Infinity Ward, אחראית על מרבית המשחקים הקודמים בסדרה.

 

משחק בסדרת Call of Duty משחק בסדרת Call of Duty

 

בתגובה לתביעה טענה אקטיוויז'ן כי חברת EA פנתה אל השניים דרך חברת כוח אדם חיצונית, תיאמה לפני כשנה וחצי פגישה סודית עם מנכ"ל EA, ג'ון ריצ'יטלו, ושכנעה אותם לעבור. כעת הגישה אקטיוויז'ן תביעה נגדית נגד שני הבכירים ונגד EA, שכוללת את הדרישה לפיצויים הגבוהים, וטוענת כי המתחרה פעלה תוך התערבות בחוזים  ובאופן שנוגד את כללי התחרות ההוגנת.

 

ב-EA מנסים לשדר בתגובה עסקים כרגיל: דובר מטעם החברה הגדיר את התביעה "קטנונית". וסט וזאמפלה הקימו בתחילת השנה אולפן משחקים חדש, Respawn Entertainment, אשר הודיעה שיפתח משחקים באופן אקסקלוסיבי עבור EA.

 

בעולם ההייטק התגבר בתקופה האחרונה המאבק על העובדים: גוגל ופייסבוק מנהלות זה זמן רב מאבק על עובדים בכירים, שהוביל אף לצעדים קיצוניים כדי למנוע עזיבות. גם HP הודיעה שתבטל את קיצוץ השכר לעובדיה, ככל הנראה על רקע התגברות התחרות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x