$
אינטרנט

מארק צוקרברג נבחר לאיש השנה של "טיים"

עוד הישג למייסד פייסבוק: עורכי המגזין נימקו את הבחירה בצוקרברג בתרומתה של הרשת החברתית לשיפור התקשורת העולמית. הגולשים שהצביעו באתר המגזין דווקא העדיפו את ג'וליאן אסאנג', מייסד ויקיליקס

אבנר קשתן 15:3315.12.10
מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, נבחר להיות איש השנה של המגזין האמריקאי "טיים". צוקרברג גבר על מספר מועמדים מרכזיים ומסקרנים: כמו מייסד ויקיליקס ג'וליאן אסאנג', נשיא אפגניסטן חמיד קרזאי ותנועת "מסיבת התה" השמרנית בארה"ב.
  צילום מסך: Time.com

 

עורכי המגזין נימקו את הבחירה בצוקרברג בתרומתה של פייסבוק לשיפור התקשורת העולמית, בחיבורם של מעל חצי מיליארד אנשים לרשת החברתית, ובהשפעתו מרחיקת הלכת על האופן שבו אנו מנהלים את חיי היום-יום. כל זאת, ציינו העורכים, כתוצאה מפרוייקט פרטי שפיתח בזמנו החופשי בעודו לומד באוניברסיטה - לימודים שמהם פרש על מנת לקדם את האתר.

 

כבכל שנה הציע "טיים" לקוראיו להצביע עבור אדם המתאים ביותר לתואר בעיניהם. ברשימה זו זכה צוקרברג להיכנס למקום ה-10 בלבד, עם כ-18 אלף קולות מבין הגולשים לאתר המגזין.

 

במקום הראשון זכה אסאנג', העצור כעת בבריטניה בחשד לאונס, עם כ-380 אלף קולות. אחריו מגיעים ראש ממשלת טורקיה ארדואן, הזמרת ליידי גאגא ושדרי הטלוויזיה ג'ון סטיוארט וסטיבן קולבר. עורכי המגזין, מנגד, דירגו במקומות גבוהים את תנועת מסיבת התה ואת הכורים שחולצו מהמכרה שקרס בצ'ילה.

 

גם בקליפורניה עושים לו כבוד

 

זוהי אינה הסיבה היחידה לחגיגה מבחינת צוקרברג, שלפי סקר חדש זוכה להערכה גבוהה במיוחד מצד עובדיו: מייסד פייסבוק זכה להכרה גם על ידי מושל מדינת קליפורניה, ארנולד שוורצנגר. ממשלת קליפורניה בחרה בצוקרברג לרשימת אנשי השנה של המדינה, ושמו וחפציו אף יוצגו שם לראווה במוזיאון.

 

יחד עם צוקרברג נבחרו לרשימה המכובדת אנשי בידור ותעשייה אחרים, בהם הזמרת והשחקנית ברברה סטרייסנד, במאי "אווטאר" ג'יימס קאמרון, ובאיחור מה - לוי שטראוס, מייסד חברת הג'ינס "ליוויס", שנפטר ב-1902 לאחר שחולל מהפכה בתעשיית הביגוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x