$
משחקים

הכסף משחק: "וורלד אוף וורקרפט" ו"אינפיניטי בלייד" שוברים שיאי מכירות

ההרחבה החדשה ל"וורלד אוף וורקרפט" נמכרה ב-3.3 מיליון עותקים תוך 24 שעות, המשחק "אינפיניטי בלייד" לאייפון הכניס 1.7 מיליון דולר בארבעה ימים - שיא חדש באפסטור

אבנר קשתן 16:5914.12.10

שיאים חדשים בזירת משחקי המחשב: Cataclysm, ההרחבה החדשה למשחק התפקידים המקוון הפופולרי "וורלד אוף וורקרפט" (World of Warcraft) שבר שיאי מכירות למשחקי PC. "אינפיניטי בלייד", משחק תפקידים למכשירי האייפון, הפך לאפליקציה שנמכרה במהירות הרבה ביותר באפסטור של אפל.  

 

"וורלד אוף וורקרפט" הוא אחד המשחקים הפופולריים ביותר למחשבים אישיים, ומוביל את קטגוריית ה-MMORPG - משחקי תפקידים מקוונים רבי משתתפים. כל אחד מ-12 מיליון המנויים בעולם משלמים 15-13 דולר לחודש על התחברות לעולם המשחק המקוון.

 

ההרחבה האחרונה, Cataclysm, הושקה ב-7 לדצמבר: לפי נתוני המפתחת, בליזארד, 3.3 מיליון עותקים נמכרו תוך 24 שעות בלבד - שיא מכירות חדש למשחק PC כלשהו. נתון זה כולל גם הזמנות מראש למשחק. את השיא הקודם קבעה בנובמבר 2008 ההרחבה הקודמת של המשחק, Wrath of the Lich King, שנמכרה ב-2.8 מיליון עותקים תוך יממה.

 

שובר שיאים. World of Warcraft שובר שיאים. World of Warcraft cc by: juanpol

 

בניגוד להרחבות הקודמות, שהוסיפו שטחים ואזורים חדשים שהגיימרים יכלו לגלות, ב-Cataclysm בחרו המפתחים להחריב את עולם המשחק, שבו משחקים השחקנים מאז 2004, ולאפשר לשחקנים לשוטט בהריסות העולם הישן. כמו כן נוספו אזורים חדשים ותת-מימיים. ההרחבה נמכרת ב-40 דולר, בנוסף למחיר המנוי החודשי.

 

משחק פנטזיה, נתונים פנטסטיים

 

גם "אינפיניטי בלייד" (Infinity Blade) הוא משחק בז'אנר הפנטזיה, שיצא בסוף השבוע שעבר למכשירי אייפון, אייפד ואייפוד טאץ'. על פי הערכות, המשחק גרף 1.7 מיליון דולר תוך ארבעה ימים לבד, שיא חדש לכלל האפליקציות באפסטור, ולא למשחקים בלבד. השיא הקודם עמד על מיליון דולר תוך 10 ימים, והוחזק על ידי משחק הפאזלים Cut The Rope.

 

 

ההערכות מתבססות על הכפלת מחיר המשחק, שעומד על 6 דולר, עם מספר השחקנים אשר שיחקו בו ורשמו את שמם בטבלת הניקוד המקוונת. עד כה טרם פורסמו נתוני מכירות מלאים. על פי עדכון בטוויטר של מארק ריין, סמנכ"ל חברת Epic אשר פיתחה את המשחק, נתוני המכירות האמיתיים גבוהים עוד יותר מההערכות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x