$
אינטרנט

פורשי ויקיליקס מקימים אתר הדלפות מתחרה

מספר אנשי מפתח מהארגון מקימים את OpenLeaks , פלטפורמה א-פוליטית המאפשרת למדליפים ליצור קשר עם עיתונים ללא חשש. הסיבה? "אסאנג' מנהל את ויקיליקס כמו סוחר עבדים"

אבנר קשתן 12:1911.12.10
אם לא הספיקו לג'וליאן אסאנג' הצרות מבחוץ, כשספקי תשתיות וסליקה מנתקים איתו קשר אחד אחד, והוא במעצר באנגליה על פשעי מין, עכשיו יש צרות גם מבפנים: מספר אנשי מפתח בארגון ויקיליקס הודיעו כי הם פורשים להקים ארגון מקביל, OpenLeaks,אשר ימשיך ביעדים המקוריים של ויקיליקס,
לפני שעלה לכותרות עם סיפורי ההדלפות האחרונים.

 

אחד ממקימי הפרוייקט הוא דניאל דומשלט-ברג, לשעבר אחד מבכירי ויקיליקס, שפרש מהארגון לאחר סבב ההדלפות הקודם של מסמכים מעירק ואפגניסטן. דומשלט-ברג התנגד לאופן בו פורסמו המסמכים ללא צנזור השמות המעורבים, והאשים את אסאנג' בניהול דיקטטורי של הארגון. על פי מגזין וויירד, דומשלט-ברג האשים את אסאנג' בצ'ט באינטרנט כי "אתה מתנהג כמו קיסר או סוחר עבדים. אתה לא המלך או האל של אף אחד, ואפילו את תפקידך כמנהיג אתה לא מבצע".

 

ארגון ויקיליקס הוקם ב-2006 כדי להוות במה אנונימית ל-whistleblowing: חשיפת שחיתויות ופשעים במצבים בהם החושף צפוי להנזק אישית או משפטית מהחשיפה. באפריל השנה הארגון העלה הילוך עם הדלפות של משרד החוץ וצבא ארה"ב, והושמעו טענות כי השינוי נגרם עקב אופיו של אסאנג'. האתר החדש נועד לחזור למטרות המקוריות של הארגון, להוות פלטפורמה אנונימית המקשרת בין חושפים ומדליפים לבין ערוצי תקשורת המעוניינים לחשוף את המידע, אך אינה עוסקת בפרסום והפצת המידע בעצמה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x