$
מכשירים ומדריכים

הצלחה לקינקט: 2.5 מיליון יחידות נמכרו תוך פחות מחודש

נעים בכיוון הנכון: בקר התנועה לאקסבוקס מוכר 100 אלף יחידות מדי יום, והקצב צפוי לעלות לאורך חודש דצמבר ועונת הקניות. ומה קורה עם המתחרה מבית סוני?

אבנר קשתן 15:2530.11.10
הקינקט, בקר התנועה של מיקרוסופט לקונסולות האקסבוקס 360, מסתמן כהצלחה: על פי פרסומי החברה, מעל 2.5 מיליון יחידות נמכרו מאז שהושק התוסף לקונסולה בתחילת חודש נובמבר. הנתונים מעודכנים לסוף השבוע האחרון, ולא כוללים את יום ב' האחרון, המכונה Manic Monday והינו אחד מימי הקניות
הגדולים בבריטניה.

 

דון מטריק, נשיא חטיבת הבידור והמשחקים במיקרוסופט, מסר כי הביקוש נשמר לאורך החודש, וזינק ב"יום שישי השחור", היום שמסמל בארצות הברית את תחילת עונת הקניות, שמגיעה לשיאה בחג המולד. בהודעה לעיתונות של החברה אמר מטריק כי "עם המכירות שראינו עד עכשיו, אנחנו במסלול הנכון להגיע ליעדי המכירות שלנו - 5 מיליון יחידות במהלך כל תקופת החגים".

 

קצב המכירה של הקינקט אף מהיר יותר מהקצב מכירת האייפד, כשהטאבלט של אפל יצא לשוק: לאפל לקח חודשיים למכור 2.5 מיליון מכשירי אייפד, שנחשב עד כה לגאדג'ט עם קצב האימוץ המהיר בהיסטוריה. עם זאת, הטאבלט יצא לשוק אפריל ולא בעונת הקניות של נובמבר-דצמבר, שבה נמכרים יותר מוצרים בארצות הברית מאשר בכל שאר השנה.

 

המתחרה הראשי של הקינקט הוא ה-Playstation Move של סוני, אשר הושק בחודש ספטמבר. סוני לא פרסמה נתוני מכירות רשמיים, אך נציגים מהחברה אומרים שהמכירות "עולות על הציפיות". מנגד, מעריכים מומחים שסוני סיפקה 2.5 מיליון יחידות לחנויות, ולא כולן נמכרו. על פי נתוני סוני, מיליון יחידות מה-Move נמכרו ב-30 הימים הראשונים לאחר צאתו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x