$
אינטרנט

הפנטגון: "מודעים לכך שסין ניתבה מחדש את התנועה באינטרנט"

מה באמת קרה ב-18 הדקות שבהן 15% מתעבורת הרשת עברה דרך סין? במשרד ההגנה האמריקאי מבהירים: "אין הוכחות שהדבר נעשה במזיד"

סוכנויות הידיעות 17:0721.11.10

משרד ההגנה האמריקאי מודע לכך שסין ניתבה מחדש לתקופה קצרה את התנועה באינטרנט בתחילת השנה - כך הודיע דובר של הפנטגון בסוף השבוע, בהתייחסו למה שפאנל של הקונגרס כינה כ"מחטף".

 

כפי שדיווחנו ב"דו"ח טכנולוגי" ביום חמישי האחרון, ממסמך שהוגש לקונגרס עולה שבחודש אפריל

קרה אירוע מסתורי הקשור לאינטרנט בסין: חברת צ'יינה טלקום, הנמצאת בבעלות ממשלתית, שלחה הודעות כוזבות שגרמו לשרתים שונים בעולם לנתב אל הרשת הסינית כ-15% מהמידע המועבר באינטרנט, כולל כזה שמגיע מאתרים צבאיים וממשלתיים בארצות הברית. התקרית השפיעה גם על אתר משרדו של שר ההגנה, רוברט גייטס.

 

לאחר מכן המידע "נתקע" ברשת הסינית במשך 18 דקות, מסיבות שאינן ידועות עד היום, ורק אז המשיך ליעדו. בייג'ינג הרשמית טענה כי מדובר בתקלה, אך מומחי אבטחה אמריקאים טענו שסין לא מסרה דיווח מלא על שהתרחש. המסמך אף מאשים את סין ב"האקינג מאסיבי". ועדת הכלכלה והאבטחה האמריקאית-סינית, העומדת מאחורי הדו"ח, הבהירה כי אין הוכחות לכך שהתקרית התרחשה בכוונה תחילה, אך הוסיפה: "חוקרי מדעי המחשב ציינו כי היכולת הזאת עלולה לאפשר פעילויות זדוניות חמורות".

 

"אנחנו מודעים לכך שבתאריך ה-8 באפריל תנועת האינטרנט נותבה דרך סין", ציין בפני הכתבים קולונל דיוויד לאפאן, דובר מטעם הפנטגון. עם זאת הוא הבהיר כי הרשתות הפנימיות של משרד ההגנה לא הושפעו מהמקרה. "יש לנו כלים להגן על התנועה ברשתות שלנו", הסביר.

 

משרד החוץ בבייג'ינג גינה ביום שישי את מסקנות הדו"ח שהוגש לקונגרס, בטענה שהוא "מעוות את המציאות ומתאים לחשיבה מתקופת המלחמה הקרה". צ'יינה טלקום הכחישה אף היא את ההאשמות נגדה.

 

לארי וורצל, קולונל בדימוס בצבא האמריקאי ששירת בעבר בסין, אמר לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי התקרית היתה יכולה לאפשר שליחת הודעות עם תוכנות מסוכנות: "כשאני רואה שדברים מסוג זה מתרחשים, אני שואל: מי עשוי להיות מעוניין בכל התקשורת בין משרד ההגנה האמריקאי לממשל? בטח לא מדובר בסטודנט לתואר שני מאוניברסיטת שנחאי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x