$
אינטרנט

ההאקר שפרץ לדואר האלקטרוני של פיילין הולך למאסר

דיוויד קרנל פרץ לחשבון של בכירת המפלגה הרפובליקנית ביאהו, בעת שהתמודדה למשרת סגנית הנשיא. השופט המליץ שירצה את העונש, שנה ויום, במתקן שיקום

יוסי גורביץ 11:3314.11.10

בית משפט בטנסי קבע בסוף השבוע כי ההאקר דיוויד קרנל, שפרץ לחשבון המייל של שרה פיילין בספטמבר 2008, ירצה עונש מאסר של שנה ויום. עם זאת, השופט המליץ להעביר את קרנל למתקן שיקום - ולא לבית כלא. כמו כן נידון קרנל לשלוש שנות מאסר על תנאי.

 

עדים מסרו כי כששמע קרנל את

גזר הדין, רווח לו והוא חייך: העונש המקסימלי על העבירה שביצע הוא 20 שנות מאסר. עורכי דינו של ההאקר טענו כי המעשה שביצע היה מעין מעשה קונדס, ועל כן יש להסתפק בעונש על תנאי. התביעה טענה שיש לגזור עליו 18 חודשי מאסר בפועל. התביעה טענה כי פעולתו של קרנל נועדה לטרפד את הקמפיין לנשיאות של פיילין ומקיין, ועל כן יש להחמיר בעונשו. בעבר גם פיילין עצמה היתה מעורבת בהאקינג: היא פרצה למחשבו של עמית בוועדת הגז ואנרגיה של אלסקה כדי להוכיח שחיתות.

 

באפריל האחרון הורשע קרנל בשתי עבירות: פריצה למחשב וניסיון לשיבוש הליכים, לאחר שהשמיד חלק מהקבצים שהוריד מהדואר האלקטרוני של פיילין. הוא פרץ לחשבון בעת שפיילין כיהנה כמושלת אלסקה, והתמודדה כסגניתו של ג'ון מקיין במירוץ לנשיאות. פיילין מוזכרת כמועמדת מרכזית לעמוד בראש המפלגה הרפובליקנית בבחירות של 2012.

 

במהלך הפריצה לחשבון הדואר האלקטרוני של פיילין ביאהו, הוא ערך צילומי מסך של כמה מההתכתבויות שלה, ופירסם אותן באמצעות אתר 4chan, ואחר כך גם בוויקיליקס. קרנל הוכיח כי בניגוד לטענותיה של פיילין, שלפיהן היא עוסקת בענייני הממשל של אלסקה רק באמצעות חשבון הדואר האלקטרוני הרשמי שלה, היא עשתה שימוש בחשבון הפרטי - ככל הנראה במטרה לנהל דיונים מבלי לתת עליהם דין וחשבון או לחשוף את תוכנם ליריביה.

 

בשיטה דומה נקט הבית הלבן בתקופת בוש, שאנשיו ניהלו חלק ניכר מהדיונים באמצעות חשבונות מייל פרטיים, שהועמדו לרשותם על ידי המפלגה הרפובליקנית, ולא באמצעות המייל הרשמי של הבית הלבן, הכפוף לחוקי תיעוד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x