$
פטנטים וקניין רוחני

דיווח: גוגל העניקה לעובד 3.5 מיליון דולר במניות כדי שלא יעבור לפייסבוק

ענקית האינטרנט הולכת רחוק מאוד כדי להשאיר את העובדים הבכירים: לפי Cnet, בכירי החברה יקבלו העלאה של 30% בשכרם

יוסי גורביץ 10:2314.11.10
עד כמה התחרות מצד פייסבוק מלחיצה את גוגל? לא מעט, מסתבר: אחרי שבשבוע שעבר העניקה גוגל לעובדיה מתנת חג של אלף דולר והעלתה את משכורתם ב-10%, מדווח הבלוג טקראנץ' כי החברה אינה מסתפקת בכך.

 

על פי הדיווח, מהנדס בכיר של גוגל קיבל הצעת עבודה מפייסבוק, שקל

אותה – ואז הציעה לו גוגל להשאר בתפקידו, תמורת מניות בגובה 3.5 מיליון דולר. נמסר כי המהנדס קיבל את ההצעה ונשאר בגוגל. עובד אחר של ענקית האינטרנט, מדווח טקראנץ', קיבל בספטמבר הצעה להישאר בתפקידו תמורת העלאת שכר של 15%, וחצי מיליון דולר במניות. הפעם דחה העובד את ההצעה ועבר לפייסבוק.

 

בתוך כך התברר שהעובדים הבכירים ביותר של גוגל יזכו להטבות גדולות בהרבה מאלה שיקבלו 23 אלף עובדי החברה ברחבי העולם: לפי דיווח של אתר Cnet, המסתמך על הנתונים שמסרה גוגל לרשויות המס. ארבעה מתוך שבעת העובדים הבכירים יקבלו העלאת שכר בגובה 30%, ואופציות בגובה 20 מיליון דולר.

 

לטענת טקראנץ', המאבק של פייסבוק בגוגל פוגע במוראל של עובדי ענקית האינטרנט, שלאחרונה ניגשים יותר ויותר לראיונות בפייסבוק או בטוויטר, במטרה לשפר את תנאי שכרם בגוגל. שורה של בכירים בגוגל עברו בשנה האחרונה לפייסבוק, כשהבולטת בהם היא שריל סנדברג, הסמנכ"לית התפעולית של הרשת החברתית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x