$
חדשות טכנולוגיה

היורש של פול התמנון: הכירו את "תמנון האייפד"

עונת החגים מתקרבת, וענקיות האלקטרוניקה במתח. חברה בריטית מציעה להן סיוע תת-מימי מצד אולי התמנון, שלדבריהם "גדל באותו אקווריום" עם מנבא תוצאות המונדיאל

אבנר קשתן 16:5311.11.10

חברות האלקטרוניקה, המחשבים והמשחקים בארצות הברית ובאירופה נערכות בימים אלה לאחת התקופות הכי מלחיצות מבחינתן: עונת החגים הנוצרית, הידועה גם כעונת הקניות המרכזית. מוצרים שלא יצליחו בתקופה הזאת עלולים להיעלם, ולעומת זאת, שיווק נכון יכול להזניק את המכירות.

 

אין פלא, אם כך, שחברות, אנליסטים וצרכנים כוססים ציפורניים בנסיונות לחזות את מהלכי השוק, וחלקם פונים לגורמים לא שגרתיים: אולי התמנון, למשל. מדובר בתמנון חביב שלפי הביוגרפיה הרשמית שלו גדל באותו אקווריום עם יצור ימי מפורסם בהרבה, פול התמנון, שחזה בדייקנות את תוצאות משחקי המונדיאל, ושמותו הפתאומי זכה לאחרונה לתשומת לב לא מועטה. על אולי הוטלה משימה מורכבת לא פחות: להביע את דעתו לגבי סיכויי הצלחתם של מוצרי אלקטרוניקה.

 

חברת קלקו (Kelkoo) הבריטית, המפעילה שירות סקירות מוצרים והשוואת מחירים, החלה לפרסם מבדקים שערכה עם התמנון, שכללו מוצרי אלקטרוניקה ומשחקים, וגם סרטים, צעצועים, ואפילו מועמדים בתוכניות ריאליטי. השיטה שבה ניסו אנשי החברה לנבא את התוצאות המסקרנות זהה לזו שבה נעשה שימוש בתקופת המונדיאל: מול אולי הונחו שתי קופסאות אוכל, שעל כל אחת מהן תמונה. אם אולי בחר לגשת קודם לקופסה עם תמונה מסוימת - ברור מאליו שהמוצר שמופיע עליה יצליח יותר.

 

אולי התמנון בוחן את האייפד והגלקסי טאב אולי התמנון בוחן את האייפד והגלקסי טאב צילום מסך: ollie.kelkoo.co.uk

 

נראה שלפחות בתחום הגאדג'טים, מי שחיכה לרגע האחרון להשיק את המוצר עלול לגלות שהוא איחר את המועד: אולי העדיף בבירור את האייפד של אפל על פני הגלאקסי טאב, מחשב הטאבלט החדש של סמסונג. בתחום המשחקים, אולי ניגש קודם ל-Playstation Move של סוני, בקר התנועה של קונסולת המשחק שהושק בספטמבר, ורק אחר כך לקינקט של מיקרוסופט, שהושק לפני שבוע בארה"ב.

 

עד כה סקרי דעת הקהל דווקא תומכים במסקנות של התמנון, כשהגלקסי טאב מתקשה לנגוס בנתח השוק שאפל בנתה לאייפד מאז השקתו באפריל. עם זאת, בשלב זה נראה שצפויה תחרות עזה בין ה-Move והקינקט, כשכל היחידות של הקינקט נמכרו תוך כמה ימים, בעוד ה-Move מצליח באירופה, אך אינו מרשים בצפון אמריקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x