• תפריט
אייפוניסט

קשיים באספקת מכשירי אייפון 4

חודש לאחר ההשקה המלאי של מכשירי אייפון 4 בשלוש חברות הסלולר אזל כמעט לגמרי. מקורות בשוק: "אפל מעבירה את המכשירים בהדרגה, מה שיוצר חוסרים"

עומר כביר 08:3720.10.10

כחודש אחרי ההשקה בישראל, מלאי מכשירי אייפון 4 אזל לחלוטין לפלאפון ולסלקום, ובאורנג' אפשר להשיגו רק דרך מוקד המכירה הטלפוני - כך עולה מבדיקה שביצע "כלכליסט" מול מוקדי המכירה של שלוש החברות.

 

"אין לנו אייפון במלאי", אמרה ל"כלכליסט" נציגת המכירות של סלקום. "אין לי תאריך מדויק שבו יהיו מכשירים, אבל זה אמור לקרות בימים הקרובים". הנציגה הוסיפה שהביקוש למכשיר גבוה במיוחד: "לכל נציג כאן במוקד יש דף עם רשימה ארוכה מאוד של אנשים שמעוניינים באייפון".

 

נציג מוקד המכירות של פלאפון אמר כי המלאי במוקד ובכל נקודות המכירה אזל בתחילת השבוע בעקבות ביקוש גבוה. הוא גם מסר נתונים על מספר המכשירים שמוכרת החברה באמצעות מוקד המכירות הטלפוני: "מכרנו אלפים. בשבוע הראשון נמכרו יותר מאלפיים, האייפונים טסים. מוכרים בין 70 ל־100 מכשירים ביום רק במוקד המכירות, ובכל נקודות המכירה זה ודאי מגיע לכאלף יחידות ביום".

 

במוקד אורנג' אמרה לנו נציגת השירות שאפשר להזמין את המכשיר דרך המוקד הטלפוני ולקבלו למחרת באמצעות שליח, אבל שאי אפשר לרכוש את המכשיר בנקודות המכירה הפיזיות. "בנקודות אין מכשירים במלאי, רק אצלנו דרך הטלפון", היא אמרה.

 

 

לדברי מקורות בשוק, הביקוש למכשירים גבוה והמשלוחים מאפל מתקבלים בהדרגתיות. דבר זה, אומרים המקורות, מוביל לא פעם לחוסרים זמניים, לעתים בנקודות מכירה ספציפיות ולעתים בכל הנקודות, שנפתרים בתוך זמן לא רב עם הגעת המשלוח הבא.

 

בפלאפון אישרו את הפרטים לגבי בעיות המלאי. מאורנג' נמסר בתגובה: "מאז השקת אייפון 4 ישנם ביקושים גבוהים והיענות רבה. כרגע במספר מרכזים מצומצם קיים מחסור זמני במלאי, אשר יחודש בימים הקרובים". מסלקום נמסר בתגובה: "יש מלאי לא רציף שמתחדש מדי מספר ימים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x