פטנטים וקניין רוחני

גוגל מציגה: מכוניות ללא נהג

במסגרת ניסוי שערכה החברה נסעו שבע מכוניות אוטומטיות למרחק של יותר מאלף קילומטר, כולל ברחובות הנחשבים לקשים במיוחד לנהיגה. בחברה אומרים כי הן עברו רק תאונה אחת - באשמת נהג אנושי

יוסי גורביץ 09:5110.10.10

גוגל השלימה לאחרונה ניסוי בהפעלתן של מכוניות אוטומטיות ללא נהג - כך הודיעה החברה הבוקר (א') בבלוג הרשמי שלה. שבע מהמכוניות נסעו באופן עצמאי ברחבי ארצות הברית, ועברו מרחק של יותר מאלף קילומטר.

 

המכונית האוטומטית, הנשענת במידה רבה על פרוייקט סטריט וויו של גוגל,

מיועדת לנסוע על פי מסלול שתוכנן מראש, וניתן להורות לה לבחור בנהיגה "זהירה" או "אגרסיבית". בגוגל אומרים כי במכוניות היו גם נהג אנושי, שלא התערב כמעט בנסיעה, וכן טכנאי שהיה אחראי על הפעלת שלל המכשירים שבה.

 

המכוניות ניווטו, בין היתר, ברחוב לומבארד שבסאן פרנסיסקו, הנחשב ל"רחוב העקום ביותר" בעולם. גוגל ציינה כי כלי הרכב היו מעורבים במהלך הניסוי בתאונה אחת בלבד – והיא נגרמה, לדברי החברה, באשמת נהג אנושי.

 

כלי הרכב מצוידים בחיישן מסתובב הממוקם על הגג, הסורק את סביבתו ברדיוס של כ-67 מטר ומעדכן את תוכנת הניווט של המכונית בהתאם. בנוסף מותקנת בהם מצלמה ליד השמשה הקדמית, על מנת לזהות הולכי רגל, כלי רכב אחרים, תמרורים ורמזורים. עוד במפרט: ארבעה מכשירי מכ"מ, מכשיר GPS, וחיישן המודד את התקדמות המכונית על פי המסלול המתוכנן.

 

בגוגל טוענים כי המכוניות האוטומטיות יהיו יעילות יותר מבחינת צריכת דלק, מפני שאפשר יהיה לבנות מכונית קלה יותר, שלא תכלול מערכות להגנה על הנהג במקרה של תאונה. "המכוניות אינן שותות לשוכרה, מתעייפות, או סובלות מהסחת דעת", נכתב עוד. בחברה מבהירים כי הפרוייקט אינו נמצא עדיין בשלב שיווקי, ולא ברור מתי יוצעו המכוניות לציבור הרחב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x