$
חדשות טכנולוגיה

בימ"ש בארה"ב קנס את אפל ב-625 מיליון דולר בגין הפרת פטנטים

ענקית הטכנולוגיה הורשעה בשימוש ללא היתר ביכולות שפיתחה חברת Mirror Worlds, ששולבו במחשבי המק, באייפוד ובאייפון; אפל הודיעה כי תערער וביקשה מהשופט לעכב את ביצוע גזר הדין

יוסי גורביץ 11:1505.10.10

חבר מושבעים בטקסס הרשיע את אפלבהפרת פטנטים של חברה קטנה, Mirror Worlds LLC, וקבע כי עליה לשלם פיצויים וקנסות בסך 625 מיליון דולר - כך דיווחה אמש (ב') סוכנות הידיעות בלומברג.

 

אפל הודיעה כי תערער על הפסיקה וביקשה מהשופט לעכב את ביצוע גזר הדין. בעקבות ההחלטה, ירדו מניות אפל אמש ב-1.4%. מדובר בסכום הפיצוי השני בגובהו שנפסק השנה לטובת חברה כלשהי בארצות הברית, והסכום הרביעי בגובהו אי פעם בתחום הפיצויים עבור הפרת פטנט בארצות הברית.

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

Mirror Worlds, שייסד הפרופסור למדעי המחשב דיוויד גלנטר, הגישה את התביעה ב-2008, והיא התמקדה בשלוש יכולות שאפל עשתה בהן שימוש: Spotlight, שמאפשר לבצע חיפוש בכונן הקשיח; Cover Flow, שמאפשר לדפדף בין עטיפות אלבומים בשירות אייטיונז; ו-Time Machine, ששומר אוטומטית העתקים של קבצים לכונן הקשיח. לטענת Mirror Worlds, שילוב שלושת הפיצ'רים מהווה שימוש ללא היתר בפטנטים שלה בתחום הצגת המידע. בחברה הוסיפו כי ההפרה מתבצעת במכשירים רבים של אפל – מחשבי המק, האייפוד והאייפון.

 

אפל טענה בתגובה כי הפטנטים המדוברים אינם בתוקף, וכי בכל מקרה ערכם נמוך הרבה יותר מכפי שטוענת Mirror Worlds, על סמך מחירי התרת השימוש בהם בעבר. בנוסף אפל טענה שדרישת Mirror Worlds להשית עליה קנס של 208 מיליון דולר עבור כל אחת מהעבירות איננה מבוססת.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x