חדשות טכנולוגיה

לידיעת הפושעים: המשטרה אוהבת את האייפון שלכם

המשטרה בארה"ב עושה שימוש ביכולותיו המתקדמות של האייפון, כדי לחלץ פרטים על בעליו ולפתור פשעים

יוסי גורביץ 15:3207.09.10
האייפון – חברו הטוב ביותר של השוטר? כוחות משטרה בארה"ב לומדים כיצד לכרות מידע מהאייפון, שלדברי כמה מן השוטרים מכיל מידע על המשתמש, קל יותר להשיג מאשר בטלפונים מתחרים, כמו בלאקברי או דרויד. כך מדווח ה-USA Today.

 

חוקר בשירות המכס והגבולות של ארה"ב, סם ברדרז, אמר
ל-USA Today כי רוב האנשים אינם מבינים כמה מידע אוסף עליהם האייפון, ועד כמה קשה להסיר אותו; אנשים חושבים שהמידע הוסר, הוא אומר, אבל במקרים רבים הוא עדיין שם. לפני כשנתיים, ההאקר ג'ונתן ז'דז'ריאסקי כתב מדריך בנושא, שתפח במהירות ממסמך בן 15 עמודים לספר בן 144 עמודים.

 

הספר מציין שורה של חולשות פרטיות של האייפון. למשל, בכל פעם שהמשתמש סוגר את אפליקציית המפות המובנית של המכשיר, הטלפון יוצר צילום מסך של הנקודה האחרונה עליה הסתכל המשתמש, ושומר אותו. תמונות כאלה כבר שימשו לשבירת אליבי של חשודים, שטענו שלא היו במקום מסוים. יתר על כן, האייפון יוצר תמונות מסך אוטומטיות בכל פעם שהמשתמש סוגר אפליקציה, והתמונות הללו – יש מאות מהן – נשמרות, והן עשויות למסור מידע מרשיע על המשתמש, או פרטים ממיילים ששלח או קיבל.

 

תמונות שמצלם המשתמש באמצעות האייפון מכילות לא רק נתוני גיאו-טאג – כך שאפשר לאכן את המשתמש במקום ובשעה מסוימים – אלא גם את המספר הסידורי של המכשיר, דבר שיוצר קשר הדוק בין המשתמש ובין התמונות.

 

ז'דז'ריאסקי ציין כי רוב המשתמשים אינם מודעים לכך שהמכשיר שומר, בזכרון המטמון (Cache) שלו, את כל ההקלדות שהם מבצעים, כדי לשפר את שירות תיקון שגיאות ההקלדה של המכשיר. לדבריו, אפל איננה מאבטחת את המטמון כראוי, כך ששוטר המקבל אייפון עשוי למצוא חודשים ארוכים של מיילים או מסרונים, בסדר הכרונולוגי שבו נכתבו.

 

אפל סירבה להגיב על הידיעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x