הייטק והון סיכון

לאחר שלוש שנים: משה ינאי עוזב את חברת יבמ

ינאי, אחד היזמים הסדרתיים המוכרים בישראל, מסיים את עבודתו כעמית מחקר, ולדברי מקורביו, צפוי להקים מיזם חדש

אסף גלעד 20:0129.08.10
משה ינאי, עמית מחקר בכיר ביבמ וממייסדי XIV, עוזב את יבמ לאחר קרוב לשלוש שנים של שירות בחברה. סיבות עזיבתו אינן ידועות, אך מקורבים לו אמרו ל"כלכליסט" כי הוא צפוי להקים מיזם חדש. לדבריהם, "משה ינאי הוא יזם בנשמתו, ולאחר שראה כיצד החברה שמכר ליבמ, XIV, גדלה והפכה ליחידה
עסקית משמעותית, הוא ממשיך הלאה". דובר יבמ אישר את דבר עזיבתו של ינאי, שפורסמה לראשונה בבלוג הבריטי The Register.

 

ינאי, 61, נחשב לאחד היזמים הסדרתיים המוכרים בישראל, לאחר שמכר את חברת אחסון המידע XIV שהקים ללא סיוע של קרנות הון סיכון, לחברת יבמ תמורת 300 מיליון דולר בסוף שנת 2007. בנוסף, אחת החברות שהקים, דיליגנ'ט נמכרה גם היא ליבמ בשנת 2008 תמורת בסכום של כ 160 מיליון דולר.

 

בשנים האחרונות שימש ינאי בתואר הטכנולוגי הגבוה ביותר ביבמ, "עמית מחקר", תואר שהקנה לו השפעה ישירה על כל פעילויות החברה בתחום אחסון המידע, המרוכזת במידה רבה בישראל. ינאי היה פעיל בעיצוב המרכז שהורכב מרכישות יבמ האחרונות בישראל: XIV, דיליג'נט, פיילס אקס וסטורווייז. החברה שהקים ומכר ליבמ, XIV, גדלה מכמה עשרות עובדים לכ-200 עובדים כיום, המועסקים במגדלי עזריאלי בתל-אביב. את עיקר זמנו בשנה האחרונה בילה בין משרדי XIV בישראל לבין סיורים בקרב לקוחות בעולם, בדרך כלל ארגונים גדולים שהטמיעו את המוצר. עם זאת, ינאי איננו מנהל כיום את מרכז XIV בתל אביב, אלא אלן אזגורי, ומרבית הצוות המקורי עזב למיזמים אחרים. ינאי משמש גם כמשקיע מרכזי בחברת הסטארט-אפ אקסנה, בה מועסק סמנכ"ל הטכנולגיות של XIV לשעבר, אלכס וינוקור.

 

ינאי נחשב לאבות האחסון העולמיים, ונחשב בין השאר לממציא שיטת האחסון הפופולרית כיום , NAS, ושימש במשך 14 שנה כטכנולוג בכיר בענקית האחסון EMC.

 

בראיון שנתן בעבר ל"'כלכליסט" אמר ינאי: "אני רואה את עצמי כשליח של החברה שאותה הקמתי, XIV, ובכלל זה מתעסק בכל היבטי הפיתוח והלקוחות של החברה. אני רוצה לעשות כאן את מה שדב פרומן עשה באינטל".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x