שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

012 החלה לחסום אתרי הימורים

בעקבות צו של המשטרה: מנויי החברה אינם יכולים לגלוש לאתרי הימורים גדולים דוגמת Victor Chandler

עומר כביר 14:0417.08.10
מצנזרים לכם את הרשת: ספקית האינטרנט 012 סמייל החלה היום לחסום אתרי הימורים מחו"ל. זאת, ככל הנראה, בעקבות הצו שהנפיק לפני כחודש וחצי מפקד מחוז המרכז במשטרה, בו הוא מורה לספקיות האינטרנט לחסום גישת גולשים ישראלים לאתרי הימורים.

  

מבדיקת "כלכליסט" עולה שהחל
מהיום משתמשים המנויים על שירותי האינטנרט של 012 זוכים רק לגירסה מצונזרת של האינטרנט, כזו שאינה כוללת גישה לאתרי הימורים גדולים דוגמת Victor Chandler.

 

עם זאת, נראה שלא מדובר בחסימה מקיפה במיוחד, ובבדיקה שערכנו מתברר שאתרי הימורים רבים אחרים לא נחסמו על ידי הספקית. בנוסף, נכון לעכשיו שתי הספקיות המתחרות – 013 נטוויז'ן ובזק בינלאומי – לא חוסמות שום אתר הימורים.

 

הצו ששלחה המשטרה לספקיות הונפק במסגרת מאבק בין יותר משנה שמנוהל בשיתוף עם הפרקליטות ורשות המסים נגד אתרי הימורים. לטענת הפרקליטות, הסמכות להנפקת הצו מעוגנת בסעיף 229 לחוק העונשין, המתיר למפקד משטרה "להורות על סגירתו של מקום משחקים אסורים". ואולם, פרשנות זו זכתה לביקורת מצד מומחי משפט, שטענו שהיא עושה שימוש מוגזם בחוק.

  

גורם בפרקליטות המעורה בנושא העריך בעבר בשיחה עם "כלכליסט" כי הספקיות לא יסכימו לחסימה והסוגיה תגיע בסופו של דבר להכרעת שופט. ואולם, נראה שלפחות ספקית אחת החליטה לוותר על ההליך המשפטי ולהיענות לבקשת החסימה. 

 

ב-012 סמייל סירבו להגיב לידיעה.

 

בתוך כך - המשטרה,רשות המסים והפרקליטות הגבירו את המאבק בתופעת ההימורים באינטרנט - עם שליחתם היום של צווים החתומים על ידי מפקדי המחוזות למניעת גישה לאתרי ההימורים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x