$
אייפוניסט

בחו"ל עם האייפון: ארבע אפליקציות ללימוד שפות

לגשת ל-Google Translate מכל מקום, להוריד מילון של כל שפה לקריאה אופליין, לתרגל ביטויים שימושיים לתיירים עם שיחון וידיאו, ועוד. כך תהפכו את האייפון לשיחון דיגיטלי

שי ענבל 18:2208.08.10

 

כל העדכונים, הכתבות והמדורים של טכנולוגי - היישר לפייסבוק שלכם

 

1. שיחון ומדריך ללימוד שפה - הישר מהאייפון

 

אפליקציית שיחון של חברת פרולוג אפליקציית שיחון של חברת פרולוג צילום מסך
פרולוג, הוצאה לאור המתמקדת בשיחונים ובמדריכים ללימוד שפה, היא אחת החברות הישראליות שעושות שימוש מוצלח בפלטפורמה של אפל. בשורת אפליקציות לאייפון ולאייפוד טאץ' המיועדות לדוברי עברית, ניתן לשפר את הידע בשפה זרה, לשנן ביטויים נפוצים או ללמוד שפה חדשה.

 

סדרת השיחונים של החברה זמינה עבור צרפתית, איטלקית, ספרדית ועוד, וכוללת מאות מילים וביטויים המחולקים לנושאים כמו "בית מלון", “מסעדה" ו-”תחבורה". בלחיצה על כל אחד מהם ניתן לראות את הביטוי המבוקש, תרגום לשפה הזרה ותעתיק עברי, ולשמוע אותו נאמר על ידי קריין. סדרת השיחונים, המשמשים ללימוד עצמי, זמינה באותן שפות וניתן למצוא בה כ-18 שיעורים המועברים בווידיאו, בהם מתוודעים למילים וביטויים בסיסיים. סדרת המילונים מיועדת לעיון מקיף יותר, ולא מיועדת רק לתיירים, וכוללת עשרות אלפי מילים, אך ללא קריינות.

 

היתרון הגדול של האפליקציות הללו הוא שהן אינן דורשות חיבור לרשת כלל - דבר שימושי במיוחד כאשר נמצאים בחו"ל. הדבר הופך אותן לתואמות גם למכשיר אייפוד טאץ'.

 

מחיר: 5.99 דולר עבור שיחון, 6.99 עבור אפליקציית וידיאו ללימוד עצמי ו-4.99 או 7.99 עבור מילון. כמעט לכל יישום שיחון או וידיאו קיימת גרסת "לייט" להתרשמות, הניתנת להורדה בחינם

 

(שיחונים - איטלקית, צרפתית, ספרדית)

 

(שיחון וידיאו ללימוד עצמי - איטלקית, צרפתית, ספרדית)

 

(לרשימת האפליקציות המלאה של פרולוג)

 

2. לתרגם את התפריט במסעדה בלחיצה

 

Babelshot Babelshot צילום מסך
האפליקציה Babelshot היא נכס של ממש עבור כל מי שמטייל בחו"ל ורוצה לדעת מה כתוב על שלט, תמרור, תפריט במסעדה או כל סוג אחר של טקסט. על ידי צילום הכתוב עם המכשיר מתוך האפליקציה, תוכלו לקבל תרגום כמעט מיידי של הטקסט לאנגלית. Babelshot תומך בזיהוי כתב מודפס של מגוון שפות, ביניהן גרמנית, הונגרית, צרפתית, ספרדית, נורבגית, רומנית, שבדית וטורקית. התרגום של הטקסט המפוענח (בטכנולוגיית OCR פשוטה) מתבצע באמצעות Google Translate - דבר הדורש חיבור לרשת. את הכתוב ניתן לשמור בזיכרון המכשיר, לעיון אופליין.

 

בנוסף לזיהוי ותרגום טקסט באמצעות המצלמה ניתן גם להקליד מילים, ביטויים ומשפטים באופן ידני באפליקציה, ולתרגמם בלחיצה. גם כאן דרוש חיבור לרשת.

 

מחיר: 4.99 דולר

 

(להורדת Babelshot)

 

3. Google Translate מכל מקום

 

למי שרוצה להשתמש בשירות Google Translate בלבד קיימות שתי אפשרויות לעשות זאת בחינם - אם לא כוללים את עלות הגלישה. הראשונה היא להיכנס ל-translate.google.com מדפדפן הספארי באייפון, כתובתו של יישום הרשת של גוגל שמותאם לתצוגה סלולרית. האופציה השניה, והאלגנטית יותר, היא יישום iTranslate. יישום זה משתמש בשירות של גוגל כדי לבצע תרגומים של משפטים, מילים וביטויים מעשרות שפות לעברית ואנגלית ולהפך. השפות שנבחרו נשמרות בזיכרון האפליקציה לשימוש הבא. עבור חלקן קיימת אופציה לשמוע קריינות עבור המילים - דבר שיש לרכוש בנפרד מתוך היישום. ל-iTranslate קיימת גם גרסה בתשלום המאפשרת לשמור ביטויים ותרגום שלהם במכשיר, לגישה אופליין.

 

iTranslate iTranslate

 

מחיר: חינם. הגרסה המלאה של iTranslate ניתנת להורדה בעלות של 1.99 דולר. עלות רכישה של כל חבילת קריינות היא 1.99 דולר

 

(Google Translate - כניסה מדפדפן האייפון תביא גרסה סלולרית)

 

(להורדת iTranslate)

 

4. אפליקציה חינמית ללימוד אנגלית

 

WSI Tools הוא היישום הרשמי של מוסד Wall Street, העוסק בלימוד אנגלית, שלו גם שלוחה בישראל. אפליקציית האייפון של החברה אינה מרשימה, אולם קיימות לה שתי פונקציות שעשויות להיות שימושיות. הראשונה היא מסך ה-Practice, שאוצר בתוכו עשרות ביטויים באנגלית המחולקים למגוון תחומים. בלחיצת כפתור ניתן לשמוע קריינות עבור כל אחד, ובתחתית המסך לקרוא את הפירוש. למרבה הצער, הוא מוצג באנגלית בלבד, בדומה לממשק היישום. באפליקציה קיים גם מסך בשם Verb Wheel, באמצעותו ניתן ללמוד כיצד להטות מילה בסיסית לצורת עבר וצורת סביל, או לבחור אחת משתיהן ולקבל את השתיים האחרות. אין אפשרות לבצע חיפוש.

 

ביישום קיים גם קישור ל-Google Translate (ניתן לתרגם מעברית ועשרות שפות אחרות לאנגלית בלבד, ולא להפך) ומסך לאיתור סניף ה-Wall Street הקרוב - שאינו פועל בישראל.

 

מחיר: חינם

 

(להורדת WSI Tools)

 

מדריכים נוספים באייפוניסט:

 

לא רק אפסטור: החנות ליישומי רשת לאייפון

 

מועדון ה-700: ארבע אפליקציות ללימוד פסיכומטרי באייפון

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x