שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

הממשל בארה"ב קבע: הליך פריצת האייפון - אינו מנוגד לחוק

החלטת רשות זכויות היוצרים האמריקאית תאפשר התקנת יישומים שלא אושרו על ידי אפל. עם זאת החברה תוכל לנעול את המכשירים או לנסות ולנטרל אייפונים שנפרצו

עומר כביר 22:0626.07.10
לפרוץ בלי חשש: החלטה חדשה של הממשל האמריקאי קובעת שהליך פריצת האייפון, הסמארטפון הפופולרי של אפל, שנועד לאפשר התקנת יישומים שלא אושרו על ידי החברה, אינו מנוגד לחוק.

 

ההחלטה, שפורסמה הערב על ידי רשות זכויות היוצרים האמריקאית, הינה אחת מכמה פטורים מחוק זכויות

היוצרים הדיגיטלי של המילניום (DMCA), שבין השאר אוסר על משתמשים לעקוף מגבלות טכניות שהוכנסו על ידי היצרניות למוצרי טכנולוגיה שונים.

 

כיום ניתן להתקין באייפון רק אפליקציות שאושרו על ידי אפל, ורק באמצעות חנות האפליקציות של החברה האפסטור. ואולם, ביצוע הליך פריצה, המכונה Jailbreaking, מאפשר לעקוף את המגבלות של החברה ולהתקין אפליקציות באמצעות יישומי צד שלישי, וכן לבצע פעולות שונות כמו שחרור נעילת המכשיר לחברת סלולר מסויימת.

 

ההחלטה החדשה קובעת כעת שביצוע פעולה זו על ידי המשתמשים אינו מנוגדת לחוק ה-DMCA. עם זאת, היא אינה אוסרת על אפל לנעול את המכשירים, או לנסות ולנטרל אייפונים שנפרצו. כמו כן, ביצוע פעולה זו עדיין עלול להביא לביטול האחריות על המכשיר.

 

בנוסף להחלטה בנושא הפריצה קיבלה הרשות כמה החלטות נוספות, שבין השאר מתירות למשתמשים לעקוף נעילה של טלפון סלולרי לחברה מסויימת, לעקוף הגנות של משחקי מחשב על מנת לתקן בעיות אבטחה; לעקוף הגנות נגד העתקה של סרטי DVD, על מנת להשתמש בקטעים מהם לצורך חינוכי, ביקורתי או לא-מסחרי; ולמשתמשים עיוורים לעקוף הגנות המונעות עיבוד טקסט לקול של ספרים דיגיטליים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x