$
חדשות טכנולוגיה

בינה מלאכותית: רובוט דמוי אישה מנהל שיחה בקולה

רובוט בשם "בינה48", שהתוכנה שעליו הוא מבוסס מכילה את זיכרונותיה של אישה אמיתית וכן מסוגלת לשאוב מידע מהאינטרנט, מצליח לזהות דיבור ולשוחח עם כתבת הניו יורק טיימס (וידיאו)

אבנר קשתן 17:2814.07.10

הטכנולוגיה שקיימת כיום עוד רחוקה מליצור אינטליגנציה מלאכותית, אבל וידיאו שהעלה הניו יורק טיימס ליוטיוב מתעד צעד מרתק בהתקדמות לקראת אפשרות כזאת. כתבת הניו יורק טיימס איימי הרמון "ראיינה" רובוט שנבנה בדמותה של אישה אמיתית, וניסתה להבין כיצד הוא פועל.

 

הרובוט מכונה "בינה48", על שם האישה שבדמותה הוא נבנה - בינה רוטבלט. הוא מכיל 30 מיסבים המחוברים לפני הגומי שלו ומאפשרים לו להביע רגשות, והוא מסוגל להתחבר למאגרי מידע באינטרנט. התוכנה מכילה זיהוי קולי ויכולות דיבור, והיא מסתמכת על עשרות שעות של הקלטות של בינה רוטבלט האמיתית. בינה48 מנסה לחקות את סגנון הדיבור של בינה רוטבלט, אך האפקט שנוצר מקוטע ורחוק מלהזכיר שיחה עם אדם.

 

הגרסה הרובוטית של בינה רוטבלט, שעלותה 125 אלף דולר, פותחה בהזמנת בת זוגה, מרטין רוטבלט, יזמית ומהנדסת אשר עשתה את הונה בתחום תקשורת הלוויינים, ומאוחר יותר עברה לתחום מדעי החיים והתמחתה באתיקה של גנטיקה ותחומים אחרים. היא פעילה בתנועות להשקעה בהארכת חיים באמצעות טכנולוגיה, והקימה את ארגון Terasem, אשר מתמקד בפיתוח אפשרויות להמרת מודעות אנושית למחשב, על מנת לאפשר העברה לגוף מלאכותי בבוא היום. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x